Oyun

İki Kardeşin Hüzünlü Öyküsü: Brothers Tale of Two Sons

Son zamanlarda artan minimal tasarımlar ve küçük hikayeler üzerine kurulu oyun anlayışının en güzel örneklerinden birisi olan Brothers Tale of Two Sons etkili konusu ve iki kişilik oynamaya imkân veren yapısı ile bu tür oyunlar arasında başı çekiyor. Babalarını iyileştirmek için şifalı ilacın peşine düşen iki kardeşin öyküsü, sadece bir oyun olarak değil konunun işlenişi olarak da oldukça etkileyici.

Kardeşlik Her Zaman Önemlidir.

Brothers Tale of Two Sons isminden anlaşıldığı üzere iki kardeşin öyküsü. Şimdiye kadar sadece FPS oyunları yayınlayan Starbreeze Stüdyolarından çıkan gerçekten çok farklı olan bu oyunda, babalarının hastalığa çare arayan iki kardeşi oynuyorsunuz. Bir kardeşlik oyunu olduğu için tek başına oynamanız mümkün değil, oyunda iki karakteri de aynı anda kontrol etmek gerekiyor.

Brothers Tale of Two Sons dünyası ve çizilen atmosfer masalsı ancak bir o kadar da hüzünlü. Yer yer eşsiz görüntülerin eşlik ettiği ve oyuncuyu çok farklı ortamlara tatlı çizgileri ile götüren oyun temelde bir bulmaca oyunu. Her bölümde ilerlemek için bulmacaların çözülmesi gerekiyor ancak bulmacaların çözümünde kardeşlerin birbirlerine mutlaka yardım etmesi gerekiyor.

Oyun aslında bir tür büyüme hikayesi olarak da adlandırılabilir. Korkuları ile karakterlerin yüzleşmesini sağlayan bu güzel oyun, bölüm geçtikçe karakterlerin daha olgunlaşması ile sonuçlanıyor. Birbirlerine hiç olmadıkları kadar yakınlaşan kardeşler ise atıldıkları çeşitli maceralardan başarıyla çıktıkça babalarının ilaçlarına bir nebze daha yakınlaşıyorlar. Ancak hikayenin işleyişi, oyuncudan bağımsız olarak farklı yollara girdiğinde etkili senaryo sizi daha çok içine çekiyor ve bu iki kardeşin durumlarına üzülmeden edemiyorsunuz.

Gerek klavye üzerinden dahi iki kişilik oynamaya imkân vermesi, gerekse son derece masalsı çizimlerine eşlik eden harika müzikleri ile Brothers Tale of Two Sons son derece güzel ve keyifli bir oyun olarak öne çıkıyor. Küçük boyutlu oyunların da ne kadar başarılı olacaklarının bir örneği olan bu oyunda farklı duyguları bir arada yaşayacaksınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı