Oyun

İptal Edilen Superman Oyununa Ait Konseptler Paylaşıldı

WB Games Montreal tarafından geliştirilen fakat iptal edilen Superman ve Suicide Squad oyunlarına ait bazı konsept tasarımlar sızdırıldı. Yayınlanan tasarımlarda Metropolis şehri, ara sahne hakkında genel bir çizim ve karakter tasarımları görülüyor.

Batman Arkham oyunlarının yakaladığı başarı sonrası yıllardır oyun dünyasında Warner Bros. Interactive’ın Batman oyunlarıyla aynı evrende geçen bir Superman ve Suicide Squad oyunu geliştirdiği söylentisi dolaşıyordu. Fakat geliştiricilerden konuya dair hiçbir şekilde resmi duyuru veya açıklama gelmemişti ve görünüşe bakılırsa gelmeyecek gibi de duruyor çünkü oyunlar iptal edilmiş olabilir. Twitter üzerinden yayınlanan görsellerin Joel Dos Reis Viegas’ın kişisel internet sayfasından alındığı iddia edilmiş. Joel kim diye soracak olanlar için kendisi WB Games Montreal’in Batman Arkham Origins oyununda karakter sanatçısı ve Batman Arkham Knight ek paketlerinde kostüm tasarımcısı olarak çalıştığı söyleyelim.

İptal Edilen Superman Oyununa Ait Konseptler Paylaşıldı
Metropolis Şehri

Yayınlanan ilk görselde Superman’in Metropolis şehrine doğru uçtuğunu görüyoruz. İptal edilen Superman oyununa ait. Oyun hakkında yapılan söylentiler ve konsept tasarımından yola çıkılarak oyunun tıpkı PS4’e özel olarak geliştirilen Spider-Man gibi açık dünya olacağı ve şehirde istediğimiz şekilde uçabileceğimiz söyleniyordu. Açıkçası böyle güzel bir fikrin iptal edilmesi yazık olmuş.

İptal Edilen Superman Oyununa Ait Konseptler Paylaşıldı

Bir sonraki konsept tasarımında ise yine iptal edilen Suicide Squad oyununa ait. Muhtemelen bir ara sahneyi genel hatlarıyla anlatan tasarımda Amanda Waller’ın Suicide Squad’ı toplamaya çalıştığını görüyoruz. Burada ufak bir detay da var. Batman Arkham Origins’i bitirenlerin bileceği üzere, Amanda Waller’ı oyunun sonunda tıpkı buna benzer bir sahnede Batman tarafından içeri tıkılan bir kötü adamı kendi adına çalışması için anlaşmaya zorladığını görmüştük. İptal edilen oyunun Batman Arkham evreninde geçecek olması ortaya güzel projeler çıkarabilirdi.

İptal Edilen Superman Oyununa Ait Konseptler Paylaşıldı

Üçüncü ve son konsept tasarımında ise Harley Quinn’i görüyoruz. Son yıllarda karşımıza çıkan çizgi romanlardaki Harley Quinn’e sadık olarak hazırlanan karakter modeli bir Batman oyununda değil, iptal edilen Suicide Squad oyununda kullanılacakmış. Borderlands oyunlarından esinlenerek geliştirilen oyunda kendimize has bir karakter yaratıp ekibe önderlik edecekmişiz.

Yeni DC oyunları ufukta olabilir

Tüm bu görüntülerin iptal edilen oyunlara ait olduğunu söyleyip WB Games Montreal’in şu anda çalıştığı projeler üzerinde bilgi vererek bitirelim. Her ne kadar bu oyunlar iptal olsa DC oyun evrenine dair yeni oyunları yakın zaman içerisinde görecek gibiyiz. Yeni bir Batman oyununun daha önce E3’de duyurulacağı söylenmişti ve Rocksteady’nin de bu oyundan sonra piyasaya yine aynı evrede geçecek bir başka DC oyunu çıkacağı da gelen söylentiler arasındaydı. Gelecek yıllarda sinemada fazla tutunamayan DC’nin oyun dünyasında olumlu gelişmelere imza atacağını görecek gibiyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı