Oyun

İşte Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty’nin serisinin yeni üyesi, ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty Warzone’un sistem gereksinimleri açıklandı. Dün çıkışını gerçekleştiren oyun için dört farklı sistem gereksinimi yayınlandı.

Son yılların popüler oyun türü olan battle royale gün geçtikte yeni markalarla oyuncuların karşısına çıkmaya devam ediyor. Dün çıkışını gerçekleştiren Call of Duty: Warzone, şimdiden PUBG, Apex ve Fortnite gibi türün önde gelenleriyle ciddi bir kapışmaya girecek gibi duruyor. Oynamak için son çıkan Call of Duty: Modern Warfare’a oyununa ihtiyacınız olmadığı, kullanıcılara Battle.Net üzerinden ücretsiz sunulan Warzone için dört farklı sistem gereksinimi yayımlandı.

Oyunu açmak için hangi donanımlar gerekiyor?

Geliştirici Infinity Ward’ın yayınlandığı bilgilere bakılacak olursa hangi ayarda açmak isterseniz açın 175 GB kullanılabilir alan, geniş ağ bağlantısı ve DirectX 12.0 uyumlu bir ses kartına sahip olmanız gerekiyor. Warzone’u minimum ayarlarda en az 30 FPS ile oynamak için 64-bit Windows 7 veya 10 işletim sistemine sahip olmakla birlikte, Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300 işlemcisine de sahip olmanız gerekiyor. Bunlara ilaveten sisteminizde en az 8 GB RAM ve NVIDIA GeForce GTX 670, NVIDIA GeForce GTX 1650 veya AMD Radeon HD 7950 ekran kartlarından biri olmalı. Eğer sisteminiz bu gereksinimleri karşılıyorsa, oyunu minimum grafik ayarlarında 30 FPS ile oynayabilirsiniz.

İşte Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Eğer oyunu 60 FPS ile sabit ve daha akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız sisteminizin biraz daha güçlü olması gerekiyor. Bu ayar için tavsiye edilen gereksinimlere bakıldığında ilk dikkat çeken nokta 64-bit Windows 7’nin 60 FPS’i desteklemediği. 60 FPS’lik bir oyun istiyorsanız Windows 10 işletim sistemi kurulu sisteminizde Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen R5 1600X işlemci ile birlikte NVIDIA GeForce GTX 970, NVIDIA GeForce GTX 1660, AMD Radeon R9 390 veya AMD Radeon RX 580 ekran kartlarından biri olmak zorunda. Ayrıca daha akıcı bir oyun için 12 GB’lık bir belleğe sahip olmalısınız.

Daha akıcı bir oyun için daha güçlü sisteme ihtiyacınız var

Günümüz bileşenleri sayesinde artık 60 FPS’in üstünde değerleri görebiliyoruz ve bu sayede Warzone gibi rekabetçi oyunlarda daha akıcı bir oynanışa sahip olabiliyoruz. 60 FPS’in üstünde çok daha akıcı bir oyun istiyorsanız işte burada gerçekten güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bu ayarlar için yine 64-bit Windows 10 sabit kalırken 8. nesil Intel i7-8700K veya AMD Ryzen 1800X işlemcilerinden birine ve Nvidia’nın yeni ekran kartlarından biri olan GeForce RTX 2070 SUPER veya eş değer bir bileşene sahip olmanız gerekiyor. İşlemci ve ekran kartının artmasıyla haliyle 12 GB’lık yerine 16 GB’lık bir belleğe ihtiyacınız olacak.

İşte Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri
Takım olmak Warzone’da büyük bir avantaj

Son olarak, eğer oyunu vaat ettiği en uç düzey grafik ayarlarında 4K çözünürlükte oynamak istiyorsanız 16 GB bellek ile birlikte Intel i7-9700K veya AMD Ryzen 2700X işlemciyle birlikte Nvidia’nın son model ekran kartı NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER’a ihtiyacınız olacak. Donanım ihtiyaçları dışında Nvidia’nın yazılımsal olarak performansı daha iyi kılmak için Call of Duty: Warzone ile birlikte yeni bir ekran kartı sürücüsü yayınladığını da hatırlatalım. Eğer oyununuzda teknik sıkıntılar yaşıyor veya daha iyi performans almak istiyorsanız GeForce Experience veya GeForce sitesinden yayımlanan son sürücüyü indirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı