Oyun

Jak and Daxter Remake Geliştiriliyor Olabilir

4chan kaynaklı yeni bir sızıntıya göre uzun süredir oyun dünyasında görmediğimiz Jak and Daxter PS5’in çıkış oyunlarından olabilir. Sızıntı sayesinde ortaya atılan iddialara göre Bluepoint Games şu anda PS5 için Jak and Daxter Remake üzerinde çalışıyor olabilir.

Bluepoint Games şu anki nesil için yaptığı remastered çalışmalarından sonra sektörde söz konusu remake veya remastered olunca akla ilk gelen başarılı stüdyolardan biri olmayı başardı. Shadow of Colossus ve Unchated’in ilk üç oyununu PS4’e başarılı bir şekilde uyarlayan geliştiriciler oyunculardan büyük övgü almıştı ve şirketin şu anda hangi oyun veya oyunlar üzerinde çalıştığını çok merak ediyor. Henüz ortada resmi bir duyuru yok fakat yeni gelen söylentilere göre Bluepoint Games PS2 neslinin yıldızlarından olan Jak and Daxter’ın remake veya remaster sürümü üzerinde çalışıyor olabilir.

Jak and Daxter Remake Geliştiriliyor Olabilir

Ortaya atılan bu söylentinin kaynağı 4chan. Her ne kadar buradan çıkan söylentiler bazen doğru çıksa da gelen bilgilerin resmi olmadığını ve o yüzden en doğru bilgi için şirketten gelen açıklamayı beklemek gerektiğini hatırlatalım. Bilgilere hemen inanmamak gerektiğini söyledikten sonra bilgilere geçecek olursak, söylentiler Bluepoint Games’in Jak and Daxter Re-Triology üzerinde çalışacağını iddia ediyor. İlk üç Jak and Daxter oyununun remastered veya remake olarak karşımıza çıkması beklenen koleksiyon aynı zamanda PS5’in çıkış oyunlarından biri de olabilir.

Sızıntıyı yapan kullanıcı verdiği bu bilgilerin yanı sıra Jak and Daxter Re-Triology’nin Summer Game Fest sürecinde duyurulacağını da söyledi. Eğer bu bilgiler doğruysa Sony Haizran ayında gerçekleşeceği söylenen PS5 etkinliği sırasında Jak and Daxter Re-Triology’yi resmi olarak duyurabilir. Aynı sızıntı ayrıca Bluepoint’in sadece Jak and Daxter üzerinde çalışmadığını, Legacy of Kain Remake üzerinde de çalıştığını öne sürdü. Fakat bir başka söylenti şirketin Legend of Dragoon üzerinde çalıştığını iddia etmişti. Şirketin çalıştığı oyunlar üzerinde söylentilerin artacağına hiç şüphe yok. Bu noktada yapılacak olan en doğru şey ise Sony’nin resmi duyuru etkinliğini beklemek gibi gözüküyor. Az önce belirttiğimiz gibi Haziran ayında gerçekleşeceği söylense de devam eden salgın sebebiyle bu tarihlerin değişebileceğini unutmamak gerek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı