Oyun

Kafka’nın Dünyasına Oyun ile Yolculuk

Tüm edebiyat severlerin yakından tanıdığı ve yazdığı eşsiz öyküler ve romanlar ile dünya edebiyatında önemli bir yere sahip olan Franz Kafka adına yapılmış The Franz Kafka Videogame sayesinde yazarın iç dünyasını çok daha iyi öğrenebilir ve aynı zamanda da Kafka’yı bir karakter olarak oynamanın zevkini yaşayabilirsiniz.

Kafka’nın Bilinmeyen Dünyası

Edebiyat severler için harika bir oyun olan The Franz Kafka Videogame için daha üst düzey keyif almak için Kafka’nın birkaç eserini okumanız yararlı olacaktır. The Franz Kafka Videogame konusu, Kafka’nın bilindik kasvetli atmosferinden biraz uzaklaşmanızı sağlayarak daha renkli bir dünyaya sizi götürüyor. İki boyutlu bir macera oyunu olarak, Kafka’nın eserlerine sık göndermeli bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz. Her bölümün kendi için bir sahne şeklinde tasarlanan yapısı bulunuyor ve bu sahnede uygun ipuçları ile birlikte bulmacanın sonucunu bulmaya çalışıyorsunuz.

İlk bölüm, çeşitli sorunlar yaşayan bir kadının çocukluğuna inip onun kayıp tavşanını bulmak ile başlıyor. İlk bölüm aslında bir tür alıştırma bölümü olarak da görülebilir çünkü bu bölümde yapılması gereken tek şey, etrafta bulunan nesneler ile etkileşim kurarak tavşan sembolünü oluşturmaktır. Ancak etkileşim kurulacak nesnelerin parlamaması, bulmacayı daha zzorlu bir hale getiriyor.

Daha sonraki bölümlerde yine karakterlerin iç dünyalarının aydınlatılacağı çeşitli bulmacalar çözülüyor. Bu bakımdan Kafka’nın eserlerinde gösterdiği insan dünyasının karanlık yanlarına nüfuz etme çabası son derece iyi bir şekilde oyuna aktarılmış. Oyunda bulmacalar çözülürken aynı zamanda Kafka’ya dair bilgiler de belirgin hale geliyor ve oyunda ilerleyip sona doğru yaklaştıkça yazarın kişisel yaşamının nasıl olduğunu da daha iyi bir şekilde öğrenebiliyorsunuz.

Oyunun grafikleri ise oldukça sevimli çizimler oluşuyor. Oyun dinamikleri açısından bu bakımdan büyük bir yarar gösterirken, desteklenen müzikler de her atmosferin daha da etkili olmasını sağlıyor. Sona doğru yaklaşırken bulmacaların oldukça zor bir hale gelmesi de oyuncuyu oldukça zorluyor. Bu özellikleri bakımından The Franz Kafka Videogame hem eğlenceli bir oyun oynamak hem de yazarı daha yakından tanımak isteyenler için iyi bir fırsat.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı