Oyun

Kahramanın Sonsuz Yolculuğu: Apotheon

Günümüzde Yunan Antik Çağı’na yönelik oyunların sayısı gün geçtikçe daha da fazla artmaktadır. Oyunseverin oldukça ilgisini çeken bu tarz oyunlar hikayesi ile adeta ekran başına kilitlemektedir. Bu tarz oyunlardan biri de geçtiğimiz yıllarda çıkan Apotheon oyunu olmakla birlikte farklı konusu ile ilgi çekmektedir.

Kahramanın Yolculuğu

Hikayesi gereği birçok Antik Yunan Çağı’nı anlatan oyunlardaki gibi Zeus’un karakterin baş düşmanı olduğu bir oyundur. Olympus’ta hayat çok karışmış ve oyunseverin oynadığı karakter buradaki hayatı düzene d-sokmaya çalışmaktadır. Oyun görsel açıdan Mısır tarihini andıracak şekilde grafiklendirilmiştir. Bu açıdan pek çok oyunseveri şaşırtmış ancak ilgisini de çekmekte geri durmamıştır. Oyunseverin oynadığı karakterin ismi Nikandros ‘dur. Aynı zamanda Olympus’un tek umudu olarak yer almaktadır. Oyunda pek çok aleti kullanabilen oyunsever başta bıçak, kılıç, mızrak gibi aletleri kullanabilmektedir. Aynı zamanda karanlık sahnelerinde bolca yer olduğu bu oyunda aydınlatma aracı olarak meşaleniz bulunmaktadır.

Elinizde bulunan kalkan sayesinde savunma yapabiliyor ve saldırı anında kendinizi koruyabilirsiniz. Elinizde bulunan araçları geliştirme durumu tamamıyla oyunsevere ait bir durumdur. Her araç belli konumlarda kullanılabilmektedir. Uzağa fırlatabileceğiniz araç farklı yakından savunma yapabileceğiniz araç farklı bir konumda yer almaktadır. Sadece oyunsever saldırı ve savunma yapmadığından pek çok kere yaralanabiliyorsunuz ancak bunları tedavisi içinde birçok iksire sahip olabiliyor ve kendinizi tedavi ederek yeniden oyuna devam edebiliyorsunuz.  Kaçma kovalamaca ilişkisinden başlayarak savunma ve saldırı stratejisine kadar her türlü alanı tatma fırsatı oyunsevere vermektedir. Aynı zamanda yardımcı karakterler de bulunan bu oyunda oyunseverin oyuna bir sıfır önden başladığı da söylenebilmektedir. Pek çok Antik Yunan Çağı oyununun yanı sıra Apotheon, oldukça geniş bir grafik, harita yapısına sahiptir. Ayrıca kendinizi geliştirebilme ve araçlarınızı geliştirebilme ihtimali oldukça fazladır.

Görünmez bir elle Nikandros ve diğer yardımcı karakterleri yönlendirebildiğiniz bu oyunda Olympus’ta oldukça keyifli vakit geçirerek oyunun tadına varabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı