Oyun

Karanlık Bir Oyun Deneyimi: Night Call

Karanlık atmosferi ve ilginç olay örgüsü ile polisiye oyunları sevenlerin büyük beğenisini alan Night Call oyunu, sizleri karanlık sokaklara götürerek, gizemi çözmeye davet ediyor. Metin tabanlı macera olarak günümüz ana akım macera oyunlarından farklılık gösteren bu oyun Paris gecelerinde, iz sürmenize yardımcı oluyor.

Taksi Şoförü ve Dedektif

Oyundaki ana karakter Mağrip kökenli bir Fransız ve ismi Hasan. Taksici olarak çalışıyor ve haliyle gün içinde, özellikle geceleri pek çok farklı insan ile doğrudan iletişim kurma imkânı bulunuyor. Her zamanki gibi işlerini yaparken, bir gece, bir yolcusunu gitmek istediği yere bıraktığında yolcusu öldürülüyor ve katil kahramanımıza da saldırarak onun komaya girmesine sebep oluyor.

Aylarca süren koma durumunun ardından kahramanımız tekrar işinin başına dönüyor ve böylece yaşamına kaldığı yerden devam etmeye çalışıyor. Her ne kadar polis de bu işin peşini bırakmamaya çalışıyor olsa da kahramanımız meseleyi kendisini çözüme kavuşturmak için adımlar atıyor. Polis ile işbirliği yaparak, gece boyunca Paris’te dolaşarak, yolcular hakkında bilgiler elde ederek o geceye dair önemli bilgilerin açığa çıkmasını bekliyor.

Böylece oyun sadece bir taksici olmaktan çıkarak kahramanımızı dedektif konumuna taşıyor. Oyun görsel roman şeklinde ilerliyor ve aracınıza binen kişilere belirlenen direktifleri sorarak onlardan bilgiler öğrenmeye çalışıyorsunuz. Bu bilgiler ise aktif bir şekilde etkileşim kurmanızı sağlayarak oyunun ilerleyişine de etki yapıyorlar. Şüpheli gördüğünüz kişiler arasında öğrendiklerini toplayarak oyunun sonunda polise bilgi vermeniz gerekiyor. Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu yanlış kişinin tutuklanmamasını sağlamak, eğer yanlış kişiyi şüpheli olarak gösterirseniz bu oyunda başarısız olduğunuz anlamına geliyor.Oyunda toplam iletişim kurulan 75 farklı karakter bulunuyor. Elbette bu yolcuların büyük çoğunluğu hikaye için önemli bilgiler taşımıyorlar. Ancak aralarından önemli bilgileri ulaşacaklarınızı bulmak için yine de hepsiyle konuşmak ve iletişime geçmek gerekiyor. Öyküde ilerledikçe ve farklı yolcular ile konuştukça hikayenin beklediğinizden daha farklı olduğunu görüyorsunuz. Detaylı işlenmiş senaryosu ile Night Call macera ve bulmaca severleri fazlasıyla tatmi

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı