Oyun

Kendi Oyununuzu Yapın: Game Dev Tycoon

Oyunseverler için çok önemli olan oyunların dünyasına adım atmak için Game Dev Tycoon farklı bir konu ve oynama imkânı yaratıyor. Bilgisayarların ilk ortaya çıktığı zamanlara oyuncuyu götürerek ardından yaşanan oyun dünyasındaki gelişmelere tanık olmanızı sağlayan bu özel oyun, adeta oyunlar tarihinde bir tür resmi özet olarak öne çıkıyor.

Kendi Oyun Şirketinizi Kurun

Game Dev Tycoon esasında bir tycoon oyunu ve bu bakımdan tek kişilik bir karakter yerine farklı karakterleri kontrol edebilmenizi sağlıyor. Oyunun başlangıcında küçük bir depoda geliştirici olarak oyunların dünyasına adım atıyorsunuz. Oyun basit bir mantığa dayanıyor. Bir taraftan elde bulunan teknolojiyi adım adım geliştirmek gerekirken bir taraftan da bu teknolojileri kullanarak yeni oyunlar yaparak piyasaya sürüyorsunuz. Oyunun güzelliğine göre satışları yüksek oluyor ve bu durum da firmanıza yansıdığı için daha büyük bir şirket haline geliyorsunuz.

Oyuna yeni başlandığında ilk aşamalarda oyunun ismi, türü ve hangi platformlar için oyun üretileceği üzerinde karar vermeniz gerekiyor. Bu aşama oyunun seyri açısından oldukça önemli çünkü örneğin strateji oyunlarını konsol için yapmaya kalktığınızda oyununuz çok fazla talep görmeyecektir. Bu yüzden ilk aşamada hangi platform için oyun geliştiriciliği yapılacağına dikkatli karar vermek gerekiyor.

Oyunda farklı çalışanlar ile birlikte farklı alanlara yönelik geliştirilmeler yapılıyor. Geliştirme aşamaları ve neler yapılması gerektiği oyun boyunca gerçek oyuncuya gösteriliyor ve istediğiniz oyunu yaptığınızda piyasaya sürmeden önce son kez baştan sona oyunu oynayarak kontrol etmek ve varsa hataları düzeltmek kalıyor. Oyun bittiğinde ve piyasaya çıktığında ise hem satış rakamları hem de oyun otoriteleri tarafından belirli puanlar veriliyor. Puanlar yüksek olduğunda oyununuz çok satarken, puanların düşük olması ile birlikte oyununuz beklediği ilgiyi göremiyor. Zamanın geçmesiyle birlikte oyun dünyası da buna kayıtsız kalamıyor ve yeni teknolojileri oyunlarda kullanmanız gerekiyor ancak bu teknolojiler için para ayırmanız gerekiyor.

Farklı oyun kurgusu ve oyunların dünyasına içeriden bir bakış için Game Dev Tycoon konusu ile eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı