Oyun

Kingdoms of Amalur: Reckoning Remaster Sızdırıldı

GÜNCELLEME: Oyun resmi olarak onaylandı.

Oyun dünyasının gizli cevherlerinden olan rol yapma oyunu Kingdoms of Amalur: Reckoning yıllar sonra heyecan verici bir sızıntı ile gündeme geldi. Xbox Live Marketplace’de ortaya çıkan bir listemeye bakılırsa Kingdoms of Amalur: Reckoning Remaster bu yılın Ağustos ayında oyuncularla buluşacak gibi duruyor.

Günümüzde artık Remastered oyunların sayısı bir hayli çoğalmaya başladı. Çıktıkları dönemlerde oldukça ses getiren yapımları eski oyuncuları tekrar geri çekmek ve yeni oyuncular kazanmak için tekrardan cilalanmış şekilde karşımıza çıkıyor. Bu gibi yapımlar oyun dünyasının gizli cevherlerine veya az bilinen oyunlarına ikinci bir şans tanıyor. Tabi ki bu oyunların hepsi iyi oluyor demiyoruz. İyisi de çıkıyor kötüsü de. İyi olan bir oyun bazen remastered sürümü yüzünden kötü bir iz bırakabiliyor. Resident Evil, Mafia, Final Fantasy derken, uzun zamandır kimsenin adını duymadığı, hatta çıktığı dönemde bile çoğu kişinin gözünden kaçan bir oyun bu listeye katılarak tekrar karşımıza çıkabilir.

Kingdoms of Amalur: Reckoning Remaster Sızdırıldı

10 Şubat 2012 tarihinde piyasaya Kingdoms of Amalur: Reckoning adında, yapım ekibi oldukça güçlü bir oyun piyasaya çıkmıştı. Anayurt roman serisinin yazarı R.A. Salvatore, çizgi roman karakteri Spawn’ın yaratıcısı Todd McFarlane ve The Elder Scrolls IV: Oblivion baş tasarımcısı Ken Rolston bir araya gelerekortaya birçok açıdan oldukça başarılı bir yapım koymuştu. Fakat The Elder Scrolls: Skyrim’den üç ay sonra çıktığı için ve insanlar o zaman aralığında deliler gibi Skyrim oynadığından ne yazık ki Kingdoms of Amalur: Reckoning çoğu oyuncuya adını duyuramamıştı. Fakat bu durum çok yakında değişip oyun  hem o dönemde oyunu kaçırmış hem de yeni tanışacak oyuncularla buluşabilir.

Geçtiğimiz Salı gününün akşamı Xbox Live Marketplace’de bir sızıntı meydana geldi ve Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning, yani oyunun Remastered veya Remake edilmiş halinin, 11 Ağustos 2020 tarihinde çıkış yapacağı bilgisi verilmiş. THQ Nordic tarafından yayınlanacağı söylenen oyunun, ana oyun ve tüm ek paketleri içereğini ve yenilenmiş grafiklerle karşımıza çıkacağı bilgisi de eklenmiş. THQ Nordic geçtiğimiz senelerde oyunun isim hakkını almış ve oyunculara yakında bir şeylerin geleceğini söylemişti. Eğer söylentiler doğruysa, Kingdoms of Amalur: Reckoning yeniden karşımıza çıkarak bizlere bir sürpriz yapabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı