Oyun

Kojima Productions, GDC 2020’ye Katılmayacak

Kojima Productions resmi Twitter hesabından önümüzdeki ay gerçekleşecek olan etkinlikte yer almayacağını duyurdu. Katılmama kararının sebebi tahmin edebileceğiniz üzere koronavirüsü.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, son olarak İran ve İtalya gibi ülkelerde de görülen koronavirüsü birçok sektörü etkilemeye devam ediyor. Tüm dünyaya korku yaşatan salgın Nintendo’nun Switch dağıtımını etkileyerek oyun sektörünü etkileyerek başlamış, daha sonra Sony, Oculus ve Facebook Boston’da düzenlenecek PAX East etkinliğine ve Game Developers Conference 2020’ye (GDC 2020) artan endişeler yüzünden katılmayacaklarını duyurmuştu.

Kojima Productions, GDC 2020’ye Katılmayacak

Zor bir karar alındı

Bugün ise son olarak karşımıza Death Stranding ile çıkan, oyun dünyasının önde gelen geliştiricilerinden biri olan Hideo Kojima önderliğindeki Kojima Productions, 16 Mart’da düzenlenecek GDC’ye koronavirüs konusunda artan endişeler yüzünden katılmayacaklarını duyurdu. Yine atılan aynı tweette bu iptal kararının normalde yapay zeka programcısı Eric Johnson’ın 16 Mart gerçekleştirmeyi planladıkları oturumlarının da iptal olduğunu doğrulandı. Kojima, Death Stranding’in yapım aşamasında üstünden geçilen oyun konseptini, temasını, hikaye anlatımını, oyun mekaniklerini anlatacağı bir tasarım felsefesi adlı oturum yapmayı planlıyordu.

Yapılan resmi açıklama şöyle:

“Kojima Productions, koronavirüsü ile ilgili artan endişeler nedeniyle 2020 Oyun Geliştiricileri Konferansı’na katılmayı iptal ederek zor bir karar aldı. Her ne kadar çok beklense de, bu iptal kararı Hideo Kojima’nın 19 Mart tarihindeki, Eric Johnson’ın da 16 Mart tarihindeki oturumlarını da içeriyor.”

Öncelik olarak çalışanlarının sağlığını önemsediğini belirten şirketlerden, etkinlik tarihine yaklaştıkça bu tarz haberleri daha çok duyacağız gibi duruyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı