Oyun

Kojima, Silent Hill Projesinden Çıkmış Olabilir

Bir süredir ortalıkta gezinen yeni Silent Hill oyununun Hideo Kojima’ya emanet edildiği söyleniyordu. Fakat gelen son sızıntılar Hideo Kojima’nın yeni Silent Hill oyununu geliştirilme sürecinden ayrıldığını öne sürüyor.

Yeni bir Silent Hill oyununun şu anda geliştirme aşamasında olduğu söylentileri artmaya devam ediyor ve arttıkça da karmaşıklaşıp beklenmedik haller almaya başlıyor. Geride bıraktığımız haftalarda Kojima Productions’ın Silent Hill projeleri için Konami ve Sony ile birlikte çalıştığına dair bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. Fakat bugün gelen bir başka söylenti ise bu durumu hem destekliyor hem de ilginç bir haberi beraberinde getiriyor. Gün yüzüne çıkan yeni söylentiler Kojima’nın Silent Hill projelerini başka bir projeye geçtiği için reddettiğini iddia ediyor.

Silent Hill için Kojima’ya teklif gitti mi?

Yeni söylentiler artık neredeyse oyun dünyasını gündemini takip eden her oyuncu tarafından tanınan, Resident Evil ve Capcom hakkında yaptığı tutarlı söylentilerle bilinen Dusk Golem veya diğer adıyla AestheticGamer’dan geliyor. Konami ve Sony’nin iş birliği yaptığını öne süren söylentilerden yola çıkan AestheticGamer, Sony’nin Silent Hill projelerden birini Kojima Productions’a emanet etmek için Kojima ile görüşmeler sürdürdüğünü söyledi. Kojima’nın şu anda bu proje ile ilgilenmeme olasılığı olduğunu söyleyen AestheticGamer, “Kojima’nın Silent Hill teklfini reddedeceğini düşünüyorum,” ifadelerini kullandı.

Kojima, Silent Hill Projesinden Çıkmış Olabilir
İptal edilen P.T. Silent Hill’in ana karakteri

Yeni bir korku oyunu yapmak istediğini bizzat kendi belirten Kojima’nın neden Silent Hill projesini es geçebileceğine gelirsek, tecrübeli ismin başka bir firmadan daha iyi bir teklif aldığı öne sürülmüş. AestheticGamer ortada başka bir teklif olduğunu ve Kojima’nın Silent Hill yerine onu kabul edebileceğini söyleyerek durumu biraz özetlemiş oldu. Oyun sektörünün önde gelen ismi Hideo Kojima’nın Death Stranding sonrası yeni projesi için sadece Sony’den değil birkaç yapımcı tarafından yatırım teklifi aldığını söyleyen AestheticGamer, Kojima’nın Silent Hill teklifinden daha iyi olanlara sıcak baktığını da ekleyerek açıklamasını bitirdi.

Kojima’nın bir sonraki projesi ne?

Death Stranding sonrası yeni projesi için hemen kolları sıvadığını söyleyen Hideo Kojima’nın yeni projesi de teklif aldığı firmalar da hala gizemini koruyor. Geçtiğimiz günlerde yeni bir korku oyunu yapmak istediğini söyleyen Kojima belki bu arzusunu gerçekleştirir veya Death Stranding’de olduğu gibi bambaşka bir yapımla karışımıza çıkabilir. Söz konusu Kojima olunca tahminlerde bulunmak gerçekten çok zor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı