Oyun

Korkunun Kol Gezdiği Oyun: Roots of Insanity

Korku ve gerilim sevenler için ilginç oynanışı ve hikayesi ile öne çıkan Roots of Insanity oyun severlere keyifli zamanlar geçiriyor. Korkunun kol gezdiği bu oyunda yaşamda kalmak tek başına yeterli olmuyor. Roots Of Insanity oyunu diğer korku ve gerilim dolu oyunlardan daha farklı bir oyun deneyimi sunuyor.

Hayatta Kalmak İçin Yapılacaklar

Hikayesi açısından ve tekniği açısından diğer oyunlardan farklı olan bu oyun, Riley McClain adlı karakterin etrafından dönmektedir.  Karakter çalıştığı hastanede bir gece nöbete kalır ve kullanıma kapalı olan b bloktaki  bir odadan gelen çığlık sesleri ile hikaye başlamış olur. Güvenliği yerinde bulamayan doktor , görev bilerek o odaya gider.  Hastanede dönen birtakım olayları çözmeye kendine görev edinmiş karakter  savunmasız kalmamak adına bir bıçakla bütün hastaneyi dolaşmaya başlar ve artık oyun başlamıştır.

Oyunseverin yönettiği bu karakter ile birlikte ilgi çekici olaylar gelişmektedir.  Karakterin sahip olduğu epilepsi hastalığı ile oyun daha da hareketlenmektedir. Oyunun bir diğer önemli yanı ise her tarafın çok fazla karanlık olmasıdır. Kamera ile etrafı incelemeye çalışan karakter pili bitmemesi için etraftan her daim pil toplamaktadır. Aynı zamanda can da toplamak zorunda olan karakter her girdiği yerde can şuruplarını da toplamak zorundadır.  Herhangi bir yön durumu olmayan oyunda hareket kabiliyetiniz yalnızca koşmaktan ibarettir. Bunun bir önemli nedeni ise yürüyüşünüzün sert adımlarla olması zombi ve benzeri yaratıkların sizlere gelmesini engellemektedir.  Özellikle mekan içerisinde bıçak harici herhangi bir alet kullanımı yasaktır. Ancak dış mekanda elinize geçen silahı kullanabilmektesiniz.  Oyunun diğer korku oyunlarından ayıran en önemli özellik ise korku ve gerilim unsurlarının oyuna orantılı bir biçimde yaygınlık göstermesidir. Hikayenin  oyunseverin  hiç beklemediği şekillerde ilerlemesi oyunseveri daha çok içine çekmeyi başarmaktadır. 

Maksimum 3 saat süren ve zombilerle değişik yaratıklarla sizleri oyuna alıştırmaya çalıştıran bu hikaye oyunseverin bir hayli ilgisini çekmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı