Oyun

Korkunun ve Hayal Gücünün Sınırlarında: Blackguard 2

Günümüzde Korkunun ve hayal gücünün sınırlarında oyuncuları eşsiz bir yolculuğa çıkaran Blackguard 2 oyunu keyif dolu dakikalar yaşanmasına olanak tanıyor. Tek kelimeyle bağımlılık yaratan bir oyun olan bu özel oyun, esasında bir intikam öyküsü gibi görüleceği gibi aynı zamanda RPG ögelerinin de iyi kullanılmış olması ile öne çıkıyor.

Zindanda Geçen Yıllar ve İntikam

Oyun hikayesi gereği de pek çok oyunseverin kalbinde taht kurmayı başarmıştır. Hikaye bir kadın karakterin baş karakter olma özelliğinden kaynaklı da oldukça beğeni toplamıştır. Cassia adı verilen oyunseverin oynadığı karakter, eşinin sahip olduğu güçlü imparatorluğa rağmen bir zindana kapatılıyor hem de eşi tarafından. Cassia dört sene boyunca kaldığı zindan da onu buraya kapatan kişi yahut kişilere kin besleyerek intikam hırsıyla dolup taşıyor. Zindan da çıktığı ilk andan da oyun seyirciyle buluşma gerçekleşmektedir. Tek başına intikam alabilmesi çok zor olduğundan etrafına birçok insan toplayarak onu buraya atan kişi veya kişileri bulabilmek adına yola çıkmaktadır.

Bu sırada imparatorluğu başında bulunan eşinin haricindeki tüm insanlar, Cassia’nın öldüğünü bilmektedir. Cassia ekibe kattığı savaşçılar ile birlikte intikam yolculuğuna oyunseverin yönlendirmeleriyle başlamış bulunuyor. Öncelikle hikayesi ve strateji sahibi bir oyun olmasından kaynaklı pek çok oyunsever tarafından bağımlılık yarattığı tespit edilmiştir. Etrafında bulunan pek çok savaşçıyla birlikte imparatorluğa savaş açan Cassia, imparatorluğun en önemli yerlerini ele geçirmeye kalkışıyor. Ancak bu sırada pek çok savaşa katılması ve tekniklere hakim olması gerekmektedir. Oyunsever oynadığı Cassia karakterin dışında her savaşa en az dört savaşçı ile katılabiliyorsunuz. Her savaş farklı unsurlar barındırıyor ve farklı özellikler ile savaş da yer almak gerektiğinden Cassia yani oyuncu etrafına seçtiği karakterlerin iyi özelliklere sahip olmasına dikkat etmesi gerekmektedir.  

Savaşçılarda bulunan her yetenek savaş esnasında kendini göstermekte ve daha çok alanı almanızı sağlayabilmektedir. Her savaş alanında tuzak tekniğinin unutulmamasında oldukça büyük bir fayda vardır.  Grafikleri ve oyun stratejileri ile oldukça oyunsever tarafından adı anılan bu oyun keyifli saatler geçirmenizi de sağlamaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı