Oyun

Krallığı Korurken: Castle in the Darkness

Geçtiğimiz yıllarda piksel grafikleri ve iki boyutlu olan tarzıyla oyunseverin karşısına çıkan Castle in the Darkness oyunu ; Alexandria isimli bir krallıkta geçen sayısız mücadeleye katılabileceğiniz keyifli ve adrenalin dolu birkaç saat geçirmenizi sağlamaktadır.

Kötü Yaratıklara Karşı Amansız Mücadele

Karanlık ve kasvetli ortamın hakim kılındığı bu Castle in the Darkness; Alexandria adı verilen krallık canavarların istilasına uğramış bir şekilde oyunseverin karşısına çıkmıştır. Kalabalık bir grup olan bu canavarları tek tek bir biçimde kaleden uzaklaştırmak pek de mümkün değildir. Bu yüzden mücadele için bir ekip oluşturulur kraliyet tarafından.  Ancak doğal seleksiyona ve bu canavarlarla mücadele etmeye dayanamayan askerler ölüyor bir tek oyunsever saldırıya dayanaklı olarak kalabiliyor.  Birçok haritası bulunan bu oyunda birçok mekan adresiniz olabiliyor.

Ormanlar mağaralar ve şehirler, her yerde canavarların izi bulunmaktadır. Oyunseverin görevi ise canavarların temeline inerek oradan yok etmeye çalışmaktadır.  Farklı farklı yeteneklere sahip olan bu canavarlar her yeteneğe göre ölebilmekte yahut ölmemektedir. Farklı şekillerde deneme yanılma yöntemiyle öldürülmeye çalışılan canavarlar, oyunseverin iyi hamleler yapmasına bağlı olarak çekilebilmektedir. Kimisi uzaktan saldırı gücüyle harekete geçebiliyor, kimisi ise yakınınıza kadar girerek saldırıya başlıyor. Ya ağaçların arkasına yahut fark edemeyeceğinizi yerlerde kamufle olmaya çalışmaktadır. Oyunseverin buradaki görevi etrafı iyice taramak ve olası saldırıya karşın her zaman savunmasını hazır tutmaktır. Oyunda ölmeme gibi bir ihtimaliniz yoktur. Ancak tekrar tekrar oyun alanına geri dönebiliyorsunuz. Yollarda karşınıza çıkan checkpoint ile enerji depoluyor ve yeniden dirilme şansı yakalayabiliyorsunuz. Sürekli ölüm ile burun buruna olunduğu için tek başına mücadele etmek mümkün değildir.  Bu yüzden oyunsever kendisine bir ekipman oluşturmak durumunda kalır. Ekipman sürekli olarak kontrol edilmek zorundadır ki etrafta onları geliştirebileceğiniz imkanlardan geri kalmayın.

Hikayesi ile mücadeleyi her zaman diri tutan bu oyun; basit oynanış şekli ile de oyuncuyu sıkmamaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı