Oyun

League Of Legends: Wild Rift Efsanesi Mobil Telefonlarda da Devam Ediyor

Efsaneler ligi, 2020 yılında Android ve iOS platformlarında da devam edecek. League of Legends: Wild Rift oyununun yapımcı firması olan Riot Games, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruda, sevilen oyunun mobil versiyonlarının da yakın zamanda, oyun severlerle buluşturulacağını ifade etti.

League of Legends: Wild Rift

League of Legends ile birlikte, Riot Games firmasının yeni çıkan diğer oyunları da, Asya’daki erişimi genişletmek amacıyla mobil platforma taşınacak. 2019 yılının başlarında çıkan haberlerde, oyunla ilgili raporları geliştirici firmanın değerlendirdiği yer alıyor.

League of Legends: Wild Rift

Riot Games, Wild Rift versiyonunu duyurmak için epey zaman harcadığını belirtti. Ayrıca League of Legends oyunlarının yalnızca PC oyunu olmayacağını, mobil platformlarda da yer alması gerektiğini ifade eden geliştirici, tüm versiyonları yeni baştan ele aldığını ve versiyonların yeniden geliştirildiğini açıkladı.

Mobil Versiyonda Neler Olacak?

Çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası olarak bildiğimiz League of Legends oyunları, mobil versiyonlarda daha hızlı eşleşmeler sağlayacak ve dokunmatik kontrollerde, kullanıcıların oyunu daha iyi oynayabilmesi için geliştirilecek. Dokunmatik olarak oyunun çift parmakla oynanabilmesi içinde gerekli çalışmaların yapıldığı, gelen haberler arasında yer alıyor.

Riot Games

League of Legends oyununda merak edilen bir başka konu da, PC versiyonunda yer alan haritalar. Oyun geliştiricinin yaptığı açıklamada, mobil versiyonda da, kapsamlı ve büyük bir harita sisteminin (5v5 haritası) yer alacağı belirtiliyor.

Oyuna Google Play ya da iTunes hesabınızla girdiğiniz zaman, kaldığınız yerden devam edebilme özelliğini kullanabileceksiniz. Ayrıca şampiyonlar ligine katıldığınızda, 40 yeni karakter seçimi yapabileceksiniz.

Mobil Versiyon Ne Zaman Gelecek

2020 yılının sonlarına doğru, dünyanın her yerindeki mobil telefon kullanıcıları, oyuna sahip olabilecek. Riot Games firmasının yaptığı açıklamaya göre, Android ve Apple mağazalarında oyunun ücretsiz indirilebilecek. Oyun içindeki karakterlerin birçoğu da ki şampiyonlar ligindeki karakterlerde dahil, ücretsiz olarak geliştirilebilecek.

League-of-Legends-Wild-Rift mobile version

Önümüzdeki aylarda Çin pazarından başlayarak, alfa ve beta sürümler kullanıma sunulacak. Android cihazınızla, Google Play üzerinden kayıt olup, oyunun Alfa ve Beta sürümlerini indirebilirsiniz. Daha sonra; Güneydoğu Asya, Tayvan, Hong Kong ve Macau gibi ülkelerde lansmana kayıt olabilir ve ödülleri kazanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı