Oyun

LEGO Tutkusu, 100.000 Dolar Harcatarak Devasa Bir Şehir Yaptırdı!

ABD’de günleri alan LEGO tutkusu olan bir adam, LEGO setlerinden hemen hemen 100.000 dolarlık büyük mü büyük bir şehir inşa yapıtı yaptı. Evinin en alt katında yaklaşık 5 yılda tamamladığı oyuncak şehri, kendi Avengers Kulesi’ne bile sahip bir şehir.

LEGO, uzun zamanlardır kişilerin keyifle bir şeyler yapıt elde etmek için kullandıkları araçlardan sadece birkaçı. Fakat bazı kişiler için LEGO’lar, eğlenceli zaman geçirme araçları olmaktan hallice bir tutku. ABD’de Josh Foote isimli bir adam, LEGO setleriyle şahsi metropolünü yapıt haline getirmek için yaklaşık 100.000 dolar harcadı.

ABD’nin New Jersey eyaletinde yaşamını sürdüren Foote, LEGO’larla evinin bodrum katında şahsi Avengers Kulesi’ne dahi sahip olan devasa bir şehir inşa etti. Josh Foote’un şehrinin yapılması, LEGO setlerini 2015 yılında güncel taşındığı yaşam alanının 90 metrekarelik alt katına getirmesiyle başlamış oldu. Josh, aradan geçen zaman içerisinde şehrini büyütmek ve kurduğu metropol bodrum katının hemen hemen yarısını kapladı.

LEGO yaşam alanı, 1.600 değişik setin yanı sıra 81.000 sayısı ek LEGO’nun bir kısmı özel binalar bir de şehrin inşası için gerekli farklı arabalardan oluşuyor. Giriş ya da başlangıç zamanı LEGO’ların hemen hemen 50.000 dolar değerinde bir de ekstra bölmeleri, ücreti 14.000 dolar daha çoğalıyor. Avengers Kulesi, müze ya da gökdelenler gibi özel yapıların tanesi 500 veya 1.000 dolar arasında farklılık gösteriyor. Josh, şehrine yaklaşık 96.000 dolar harcadığını dile getiriyor.

Siyasi sorun giderme olan Josh, “LEGO, küçüklüğümden beni her sırada oynayabileceğimiz oyuncaklardan birisiydi bir de 1990’ların başında bir küçükken inşa ettiğim toplama çatma bir yaşam alanı inşa etmişti. Birçok çocuk gibi, lise ve üniversite zamanlarım da oyuncaklardan başımı çevirip spor ve farklı aktivitelere yöneldim. 2012 Noeli’nde hediye bulmak için bir dükkana gittik ve orada Marvel Avengers LEGO setlerini gözümle gördüm. Eşim, benim için o minik setlerden birini aldı ve bir daha bağladım!” diyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı