Oyun

Lords of the Fallen 2 Yeni Nesile Geliyor

Geliştiriciliğini CI Games’in üstlendiği Lords of the Fallen 2’nin durumu hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Uzun süredir sessizliğe bürünen oyunun PC’ye ve yeni nesil konsollarda boy göstereceği resmen açıklandı.

Dark Souls oyun dünyasına girip kendine ait bir tür yarattıktan sonra birçok stüdyo souls-vari oyunlar geliştirerek aynı formülde Dark Souls oyunlarının yakaladığı başarıyı yakalamak istemişti. Genel anlamda çok başarılı olmayan bu oyunlar arasından sıyrılan Lords of the Fallen aldığı olumlu geri dönüşler ve iyi satış rakamlarıyla stüdyoyu devam oyunu yapmaya itmişti. İlk oyun çıktıktan kısa bir süre sonra Lords of the Fallen 2 duyurulmuştu fakat o günden beri oyun hakkında gelen bilgilerin sayısı iki elin parmak sayısını geçmedi diyebiliriz. Hayranlar sessizliğe bürünen oyun için umutlarını kesip Lords of the Fallen 2’nin iptal edildiğini düşünmeye başlamıştı fakat gelen son haberler oyunun hala daha geliştirilme aşamasında olduğunu ve çıkış için yeni nesil konsolları hedeflediğini duyurarak oyuncuları sevindirdi.

Lords of the Fallen 2 yeni nesil konsollara geliyor

Daha önce Lords of the Fallen’i geliştirmiş olan CI Games, yeni oyunu Defiant Studios’a emanet etmişti. Ancak yetkililer, yaptıkları son duyuru ile Defiant Studios’ın projeden alındığını ve Lords of the Fallen 2’yi yine kendilerinin geliştireceğini açıkladı. CI Games’in başkanı Marek Tyminski, ülkesinde yayın yapan Strefainwestorow isimli mecraya verdiği demette, “Bugüne kadar oyun üzerinde yapılanları baz alarak Lords of the Fallen 2’nin modernize edilmiş bir halini çoktan geliştirdik,” sözlerini kullandı. Ayrıca stüdyonun başkanı, CI Games’in oyunu geliştirmek için eleman arayışına girdiğini de söyledi.

Lords of the Fallen 2 Yeni Nesile Geliyor
Lords of the Fallen 1

CI Games’in yaptığı açıklamada oyunun ana odağının PC, PS5 ve Xbox Series X olduğu söylendi. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise ana odağının denilmesi, yani oyun sadece yeni nesil konsollara değil, PS4 ve Xbox One için de geliştirilebilir. PS4 ve Xbox One’ın ilk günlerini hatırlayanlar, çapraz neslin o günlerde çoğu firmanın başvurduğu bir yöntem olduğunu da hatırlayacaktır. Aynı yöntemin PS5 ve Xbox Series X’de de uygulanabileceğini ve yeni nesle gelecek ilk oyunların eski nesil platformlara da gelmesinin mümkün olabileceğini ekleyelim.

Lords of the Fallen 2 ne zaman çıkış yapacak?

CI Games, Lords of the Fallen 2’nin iptal edilmediğini ve hala daha geliştirilme aşamasında olduğunun müjdesini verse de oyunun ne zaman çıkacağı hakkında sessiz kaldı. 2014 yılında duyurulan ve iki farklı geliştirici değiştiren oyunun ilk olarak 2017 yılında çıkış yapması planlandığını hatırlatalım. Yapılan son duyuru ve oyunun yeni nesil konsolları hedeflemesi üzerinden bir tahmin yürütecek olursak eğer oyunun en iyi ihtimalle 2021’nin ilk çeyreğinde bizlerle olacağını söyleyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı