Oyun

Mafia 2 Yenilenerek Geliyor

Oyun severlerin gerek konusu gerek karanlık atmosferi sayesinde çok sevdiği Mafia 2, 2010 yılında piyasa sürülmüştü. Aradan geçen 10 yıl süre zarfında hâlâ hatırı sayılır bir oynayıcı kitlesine sahip olan oyun, geçtiğimiz günlerde hayranlarını sevindirecek bir gelişmeye sahne oldu. Oyun derecelendirme sitelerinde yer almaya başlayan Mafia 2: Definitive Edition yenilenmiş yapısı ile daha iyi görseller ile günümüz görüntü kalitesinde sunulmaya hazırlanıyor.

Serinin En Çok Sevilen Oyunu

2002 yılında tüm bilgisayar oyuncularını şaşırtan bir oyun piyasa çıkmıştı; Mafia: The City of Lost Heaven. Gerek konusu gerekse o zamana kadar olan dinamikleri sayesinde hemen dikkat çeken ve çok uzun süreler oynanan yapım, mafya dünyasına oyuncuyu götürüyor ve bir yükselme ile çöküş öyküsünü anlattığı için oyun severler tarafından büyük beğeni toplamıştı.

O zamana kadar çok fazla görülmeyen yeniliklerinin yanında etkileyici senaryosu ile de unutulmaz bir yer edinmişti. Takipçileri çok uzun süreler ise serinin devam oyununu beklemişler, nihayet 8 yıl sonra devamı yayınlandığında büyük bir ilgi uyandırmıştı.

Mafia 2, zamanına göre harika görüntüleri ve yine etkileyici olay örgüsü ve müzikleri sayesinde oyun severler tarafından oldukça beğeni kazanmıştı. Özellikle ilk oyun ile olan hassas bağlantısı her oyun severi şok etmiş ve ayrı bir önem kazanmasını sağlamıştı.

Aradan zaman geçtikten sonra ise serinin üçüncü oyunu yayınlanmış ancak dinamik ve senaryodaki sorunlar yüzünden beklenen ilgiyi yaratamamıştı.

Mafia 2’nin yarattığı atmosfer, yine ilk oyundaki gibi bir yükseliş ve çöküş öyküsü olması, New York’tan esinlenerek yaratılmış Empire Bay şehrinin karanlık atmosferi her oyuncuya harika zamanlar geçirmesini sağladığı için Mafia 2: Definitive Edition ile günümüz konsollarına ve sistemlerine daha gerçekçi görüntüler sunacak bir edisyon üzerinde çalışılıyor. Henüz oyunun yapımcısı 2K Games tarafından resmi açıklama yapılmasa da bu güncel sürüm yakın zamanda oyun severler ile buluşacağa benziyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı