Oyun

Mafia II: Definitive Edition İnceleme

Vito Scaletta 10 yıldan sonra geri dönüyor! Peki, iyi mi yapıyor, yoksa kötü mü? İşte Mafia Trilogy’nin ilk halkası Mafia II: Definitive Edition incelemesi ve satın almadan önce hakkında bilmeniz gereken her şey!

2K, kısa bir süre önce Mafia Trilogy’yi duyurmuş ve bizler de size bunun haberini vermiştik hatırlarsanız. 2K’in Mafia Trilogy hamlesiyle beraber, özellikle oyunun fanları heyecanlanırken, kuşkusuz daha önce bu 3 oyunluk dev seriyi oynama fırsatı bulamayan oyuncular da hareketlendi. Zira Mafia serisi, bu temayı seviyorsanız gerçekten de kaçırmamanız gereken bir seri.

Mafia serisinin ilk oyunu 2003’te piyasaya sürülmüş, bugün inceleyeceğimiz Mafia II ise 2010 yılında oyuncularla buluşmuştu. Serinin son oyunu olan Mafia III de 2016 yılında satışa çıkmıştı. Hatta 2018 yılında da PlayStation Plus sahiplerine ücretsiz olarak verilmişti bu oyun. Yani arada oldukça kısa bir süre var.

Serinin son halkası olan Mafia III ile Mafia Trilogy güncellemesinde bulunan Mafia III: Definitive Edition’ın arasında neye göre farklar var veya fark var gerçekten var mı, onu da Mafia III: Definitive Edition incelemesinde söyleyeceğiz.

Öte yandan serinin en büyük yeniliği ilk oyun olan Mafia’da olacak deniyor. Zira ilk oyun 2003’te PlayStation 2’ye çıkmıştı. Mafia: Definitive Edition, ilk oyunun Remake’i olarak gelecek ve yeni bölümler de içerecek.

Ancak bugün asıl konumuz elbette Mafia II: Definitive Edition. Şimdi Mafia II: Definitive Edition detaylı araştırmasına başlayalım.

Arkadaşı Joe Barbaro ile birbiri ardına yasa dışı işlere girip çıkıyor, ancak bir gün karıştığı bir soygunda yakayı ele veriyor. Tam o sırada patlak veren İkinci Dünya Savaşı ise, Vito’yu demir parmaklıklar yerine, cephede ölümle burun buruna gelmesi için çağırıyor. Cezasının kefaretini, savaşla yüzleşerek ödüyor Vito.

Neyse ki 2 yıl sonra geri dönmeyi başarıyor, fakat artık işler eskisinden daha kötü durumda. Babası ölmüş, ailesi darmadağın. Vito, bildiği dünyaya geri dönüyor ve Mafia II: Definitive Edition başlıyor.

Evet, Mafia II’nin hikayesi bu şekilde. Bu arada Mafia II: Definitive Edition ile beraber, Mafia II için çıkmış ek paketler de geliyor. Böylece eğer sadece ilk oyunu oynayıp ek paketleri edinmediyseniz, Mafia II: Definitive Edition farklı bir tat bırakabilir. Fakat hikaye örgüsü bakımından dediğimiz gibi bir değişiklik yok.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı