Oyun

Mafia: Triology Resmi Olarak Duyuruldu

2K ve Hangar 13 dün yaptıkları resmi açıklama ile üç Mafia oyunun da yeni nesil platformlara tek paket halinde geleceğini duyurdu. Yapılan açıklama sonra Mafia 1’in Remake’i olan Mafia Definitive Edition hakkındaki ilk bilgiler de geldi.

Geçtiğimiz günlerde sevilen oyun serisi Mafia’nın Twitter hesabının hareketlendiğini ve ufukta bir duyuru olabileceğini paylaşmıştık. Dün gerçekleştirilen resmi duyuru ile Mafia: Triology adı altında üç Mafia oyununun modern platformlara gelmesiyle birlikte Mafia’nın oyun dünyasına geri döneceği söylenmişti. Geliştirici Hangar 13 ve yayıncı 2K yaptıkları açıklamada kısa bir video paylaşmış ve daha fazla bilginin önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtmişti. Fakat yayınlanan kısa tanıtım videosunun ilk sahnesi, 2002 senesinde çıkan orijinal Mafia oyununun Remake adı altında yenilenmiş şekilde karşımıza çıkacağını işaret ediyordu.

Mafia: Triology Resmi Olarak Duyuruldu

Yaşı biraz büyük olan oyuncuların hatırlayacağı üzere ilk Mafia oyunu PS2, orijinal Xbox ve PC için çıkış yapmıştı. Büyük Buhran döneminde mütevazi bir taksi şoförü olan Tommy Angelo’nun çete savaşlarının arasında kalmasıyla başlayan Mafia 1’in hikayesinde, karakterimizin Don Salieri’nin ekibinde ünlü kiralık katil ve kaçış şoförü olması için attığı adımlara tek tek şahit oluyordul. İlk Mafia oyunu çıkış yaptığı dönemde rakipleri Grand Theft Auto gibi oyunlardan daha gerçekçi bir açık dünyası, daha organize bir suç hikayesi olması nedeniyle çokça övgü toplamıştı. Mafia 1 Remake şu anda birçok kişiyi heyecanlandırmış durumda.

Mafia: Triology ile birlikte tıpkı Resident Evil 2 ve 3 Remake’de olduğu gibi günümüz oyun motorlarıyla modern bir oyun olarak karşımıza çıkacak olan Mafia 1’in hem serinin eski hayranlarını geri kazanacak hem de seriye yeni oyuncular kazandıracak gibi duruyor. Her ne kadar Remake fikri kulağa güzel gelse de bir diğer tarafta da Mafia 4 bekleyen oyuncular yok değil. Mafia 4 konusunda ise ne yayıncı 2K kanadından ne de geliştirici Hangar 13 tarafından resmi bir açıklama gelmiş değil fakat bazı oyuncular Mafia 3’ün başarısızlığı sonrası geliştiricilerin Mafia 1 ile güven tazeleyerek daha sonra Mafia 4 yapacağını öne sürdü.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı