Oyun

Marvel Yeni Playstation İçin Çok Heyecanlı

Bilindiği üzere Marvel hem sinema sektöründe, hem de oyun sektöründe adını sıkça duyurmuş bir şirket. PlayStation’un her ürünü için bir oyun geliştiren Marvel, ilk çıkan PlayStation’lara bile oyun çıkartmıştı. Son günlerde piyasaya sürülmesi düşünülen ve üst düzey özelliklere sahip olacak olan PlayStation 5 duyurulduktan sonra, heyecanlananlar arasında Marvel Oyunlarının yapım yönetmeni de vardı.

Marvel birkaç zamandır konsol oyunlarındaki aktifliğini, biraz daha geri planda tutuyordu. Fakat yeni PlayStation 5 duyurulduktan sonra bu işler biraz değişecek gibi duruyor. Çünkü Mervel Oyunlarının yapımcısı Eric Monacelli’nin Twitter’dan yaptığı bu açıklama, PlayStation 5 ile sektöre tekrardan hızlı bir giriş yapacakları anlamını doğuruyor. Özellikle DualShock teknolojisinin kullanılması, Eric Monacelli’yi oldukça tatmin etmiş gibi duruyor.  DualShock teknolojisinin ne olduğunu ve PlayStation 5 ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız; Buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdi Marvel’in konsol oyunlarına tekrardan dönüş yapması demek aslında bir çok olayı da değiştirecek demektir. Bilindiği üzere Marvel için oyun üretmek çok zor bir iş değil. Çünkü Marvel’in yaptığı filmlerin %90’ından fazlası CGI adı verilen teknoloji kullanılarak üretiliyor. Yani aslında Örümcek Adam’ın kolundan ağ çıkartıp uçması, bunların tamamı 3D çizim. CGI işini üst düzeyde yapan Marvel,  oyun yapma konusunda çok zorlanan veya yapabilecekleri doğrultusunda hareket eden bir şirket değil. Özellikle PlayStation 5’in özellikleri duyurulduktan sonra, Marvel’da üst düzey oyun sektörüne giriş yapabilecek.  Doğal olarak Marvel, film sektöründe elde ettiği tecrübelerle, yüksek teknoloji ile üretilen PlayStation 5’in üst düzey özellikleri sayesinde, ortaya güzel işler çıkacak gibi duruyor.

Marvel oyun yapmak için yüksek kaliteli stüdyoları 2018 yılında kurmaya başladı. Sony Interactive Entertainment ve Insomniac Games, Marvel’ın yardımıyla PlayStation 4 için çıkarttığı Örümcek Adam oyununda da, Marvel gördü ki; yanında oyun anlamında kendileriyle iş birliği içerisinde olmak isteyen çok büyük şirketler var. Şimdi dünyayı, Realistic Visual Effect adı verilen alanla, kasıp kavuran bu büyük film yapım şirketleri, Marvel’ın da yanında yer alıyor. Böylesine büyük şirketlerin bir arada olup çıkarttıkları oyun, özellikle PS5 teknolojisini de kullanarak muhteşem görsel şölenler çıkartacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı