Oyun

Marvel’s Iron Man VR’ın Yeni Çıkış Tarihi Duyuruldu

Geçtiğimiz Mart ayında korona virüsü sebebiyle süresiz olarak ertelenen Marvel’s Iron Man VR için yeni bir çıkış tarihi duyuruldu. Playstation’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Marvel’s Iron Man VR 3 Temmuz’da piyasadaki yerini alacak.

2019’un Mart ayında Sony’nin ilk kez düzenlediği State of Play etkinliği sırasında duyurulan Marvel’s Iron Man VR, Playstation VR üzerinde Iron Man olarak havada süzülme ve savaşma kosneptiyle oldukça fazla beğeni toplamıştı. Marvel’s Iron Man VR yayınlanan duyuru fragmanındaki bilgilere bakıldığında 2019’un sonunda çıkış yapacağı yazılsa da oyun farklı sebeplerden dolayı birkaç kez ertelenmişti. Son olarak da The Last of Us 2 ile birlikte korona virüsü sebebiyle süresiz olarak ertelenen Marvel’s Iron Man VR, satıştan da kaldırılmıştı.

Fakat bugün Playstation’ın resmi Twitter hesabından güzel bir haber geldi. Playstation yetkilileri, lojistik sektöründeki sıkıntılar sebebiyle ertelenen Marvel’s Iron Man VR’ın 3 Temmuz tarihinde oyuncularla buluşacağını söyledi. Marvel’s Iron Man VR ilk duyurulduğunda Playstation Move kontrolcüsü kullanan süper kahraman oyunu hakkında beklentiler oldukça yüksekti. Geliştiricilerin oyunun yapımı sırasında kendileri için belirledikleri yüksek standartları sebebiyle oyun 2020 Ocak ayına ertelenmişti. Geliştirici koltuğunda oturan Camouflaj bu konu üzerine kendileri oyunu mükemmelleştirirken oyuncuların sabırlı ve anlayışlı olmasını istemişti.

İlk erteleme sonrası, Square Enix’in Marvel’s Avengers oyununun da duyurulmasıyla birlikte Marvel’s Iron Man VR’a olan heyecan azalmıştı. Sonuçta bir tarafta sadede Iron Man varken diğer tarafta tüm Avengers üyeleri yer alıyordu. Dikkatlerini Marvel’s Avengers’a çeviren oyuncular ne yazık ki burada da kötü bir haberle karşılamıştı çünkü oyun 4 Eylül’e ertelenmişti. Her iki yapım da geliştirme sürecinin yarısındayken korona virüsü sebebiyle ertlenmişti. Iron Man VR’dan gelen güzel ise iki oyunu da bekleyen oyuncular için güzel bir haber oldu. Iron Man VR’ın Marvel’s Avengers’dan iki ay önce çıkacak olması Playstation 4’e gelen özel oyuna olan dikkatleri tekrar toplamaya yetti diyebiliriz. Marvel’s Avengers çıktıktan sonra da oyuncular bu sene iki farklı Tony Stark ve iki farklı Iron Man görmüş olacak. Marvel hayranlarını önümüzdeki dönemlerde eğlenceli günler bekliyor gibi gözüküyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı