Oyun

Marvel’s Spider-Man 2’den Büyük Sızıntılar Geldi

Reddit’de çıkan yeni bir sızıntıya PS5 için geliştirildiği söylenen Marvel’s Spider-Man 2 hakkında yepyeni bilgileri gün yüzüne çıkardı. Hikaye açısından oldukça detaylı bilgiler oyunun aynı zamanda yeni dinamikleri ve yan görevleri hakkında da bazı sızıntılar yapılmış.

Insomniac Games tarafından geliştirilen PS4’ün en büyük oyunlarından olan Spider-Man oyunun, hem satış anlamında hem de oyuncuların gözünde oldukça sağlam bir başarı yakalayınca ikinci oyunun gelmeme gibi bir ihtimali yok denecek kadar azdı. İkinci oyun henüz resmi olarak duyurulamasa da geride bıraktığımız aylarda oyuna dair bazı söylentiler duymuştuk ve bu söylentilere şimdi yenileri eklendi. Oyunun hikayesinin bazı kısımlarına ve mekaniklerine ışık tutan bilgilere geçmeden önce bunların resmi bir bilgi olmadığını hatırlatalım. Sızıntıyı yapan throwawayquarantine8 adlı Reddit kullanıcısı bu bilgilere 17 Nisan tarihinde Insomniac’ın Zoom üzerinden yaptığı toplantısına katıldığı sırada gördüğü videodan öğrendiğini dile getirdi.

Marvel’s Spider-Man 2’den Büyük Sızıntılar Geldi

Sızıntıya yapan Reddit kullanıcısının dediklerine göre Spider-Man 2’ye Peter Parker olarak The Daily Bugle gazetesinde MJ Watson ve J. Jonah Jameson ile bir sohbet aracılığıyla başlıyoruz. Daha sonra oyun bizi açık dünyaya bırakarak kış mevsiminde geçecek olan oyuna yeni eklenen “kış fiziklerine” adapte edecek. Oyunda hafif yağmur, hafif kar ve sağanak kar dahil toplam yedi farklı dinamik hava koşulu yer alacakmış. Kar yağışı sırasında tıpkı Days Gone oyununda olduğu gibi karakterimizin üstü zamanla karla kapanacak fakat gökyüzünden hareket edince veya güneş çıktığında karlar eriyecekmiş.

Marvel’s Spider-Man 2’nin hikayesine dair sızıntılar paylaşıldı

Oyunun yeni yan görevlerine değinen sızıntılar arasında Spider-Man 2’nin açık dünyasında inşaatta sarkan işçileri kurtaracağımız, insanları hastaneye götüreceğimiz ve yanan bir binadaki insanları kurtaracağımız dinamik görevlere yer verilmiş. Oyunun kendine ait bir hikayesi olan yan görevlerinde ise Mysterio’yu, Daredevil’i ve Human Torch’u göreceğimiz söylenmiş. Bu noktadan sonra oyunun hikayesine değinen sızıntılar, Spider-Man 2’nin Venom simbiyotu etrafında geçeceğini öne sürmüş. Oscorp’dan çıkacak olan simbiyot Peter’a bulaşmadan önce Harry Osborn’u ölümcül bir hastalıktan kurtarmak için kullanılacak. Simbiyot Peter’a bulaştıktan sonra oyunda yer alan her kostümün kendine has bir simbiyot hali de yer alacak ve oyuncular istedikleri zaman simbiyot ve normal kostümler arasında geçiş yapabilecek. Simbiyot kostümleri sadece görüntüde kalmayacak, Örümcek Adam’ın dövüşme mekaniklerini daha agresif bir hale getirecek ve kendine has bir yetenek ağacı bulunacak.

Marvel’s Spider-Man 2’den Büyük Sızıntılar Geldi

Miles Morales ve Green Goblin’in ilk ayak seslerinin de duyulduğu bazı sahneler olduğunu paylaşan sızıntılar son olarak oyunun üç adet ek paketi olacağını öne sürüyor: ilkinde Örümcek Adam Morbius ile, ikincisinde Carnage ile ve üçüncüsünde ise Wraith ile mücadele edecek. Reddit kullanıcısı korona virüsün yayılımına bağlı olarak oyunun Ağustos’da duyurulacağı ve 2021 Aralık ayında PS5 özel oyunu olarak çıkış yapacağını söyleyerek sözlerine son vermiş. Bakalım tüm bu detaylı sızıntılar ne denli doğru çıkacak hep beraber göreceğiz.

Marvel’s Spider-Man 2 henüz duyurulmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı