Oyun

Marvel’s Spider-Man 2’den Yeni Sızıntılar Geldi

Insomniac Games tarafından Playstation platformuna özel olarak geliştirilen Marvel’s Spider-Man’nın devam oyunundan yeni sızıntılar geldi. Bir Reddit kullanıcısı oyunun PS5 için geliştirildiğini ve önümüzdeki sene çıkış yapacağını söyledi.

2018 senesinde çıkış yapan ve Insomniac Games imzası taşıyan Marvel’s Spider-Man büyük bir başarıya imza atarak hem Playstation 4’ün en başarılı oyunlarından biri olmuş hem de tüm zamanların en iyi Spider-Man oyunu olmayı başarmıştı. Oyunun hem satış anlamındaki hem de oyunculardan gelen dönütler anlamındaki başarısı basına yansıyandan da yüksek olacak ki 2019 senesinde Sony, Insomniac Games’i satın alarak kendi bünyesine katmıştı.

Marvel’s Spider-Man 2 PS5’e geliyor

İlk oyunun getirdiği başarı sonrası resmi ağızlardan yeni oyunun geliştirildiği duyurulmasa da Sony’nin bu başarıyı sadece tek oyunla bırakmayacağı neredeyse tüm oyuncular tarafından bilinen bir gerçek. Geride bıraktığımız günlerde bir Reddit kullanıcısı olan UtopianThrowaway90, Marvel’s Spider-Man 2 hakkında bilinmeyen bir kaynaktan öğrendiği bilgileri liste halinde paylaştı. Bu bilgilerin daha önce Şubat ayında gelen sızıntılarla benzerlik göstermesi dikkat çekiyor.

Marvel’s Spider-Man 2’den Yeni Sızıntılar Geldi
Marvel’s Spider-Man

Reddit kullanıcısının listesinde yer alan bilgilere göre Marvel’s Spider-Man 2 bu yaz duyurulacak ve 2021’nin üçüncü veya dördüncü çeyreğinde, yüksek ihtimalle ilk oyun gibi Eylül ayında çıkış yapacak. Online veya coop özelliği bulunmayacak, sadece tek oyunculu olacak. Queens ve Brooklyn bölgeleri de oyunda yer alacak ve bu bölgede bulunan alçak binalar arasında gezinmek için yeni bir ağ mekaniği eklenecek. İlk oyunun hikayesini üzerinden 5-6 geçmiş olacak ve tema kış mevsimi olacak. Hikaye konusunda bu kısımda detaylı bilgi veren kullanıcı, MJ’in oyunun ilk kısımlarında ortalıkta olmayacağını söylemiş. Miles Morales ve MJ ikinci oyunda da yer alacak. Eddie Brock ve Harry Osborn ise seriye bu oyunla giriş yapmış olacak. Batman Arkham Knight oyununda olduğu gibi belli yerlerde Miles’ın kontrolünü ele alacağız.

Insomniac Games kötüleri yine bol tutacak

Oyunun kötüleri hakkında da bilgi veren Reddit kullanıcısı, Oscorp’un süper asker geliştirmek için yeni bir DNA bazlı klon üretme çalışması yapacağını fakat işlerin ters gideceğini belirtmiş. Oyunda daha önce sızıntıları bulunan Venom’a ek olarak Mysterio ve Carnage kötü karakterler olarak yer alacak. Kötü adamlardan sonra ilk oyunun en başarılı mekaniklerinden olan ağ atma mekaniklerine değinilmiş. Reddit kullanıcısının dediklerine göre “Web-Chain” adında yeni bir mekanik oyuna eklenmiş. Yeni mekaniklere ek olarak ilk oyundaki ağ atma mekaniklerinin baştan aşağı üzerinden geçildiğini ve çok daha fazla yeni animasyon ekleneceğini söylemiş. Ağ atma mekaniklerinin yeni oyunla birlikte üçe ayrılacak. Realistic modu tahmin edebileceğiniz üzere fizik temellerine bağlı kalarak gerçekçi bir deneyim sunarken, Arcade modunda biraz destek olacak ve Hybird modu ikisinin bir karışımı olarak karşımıza çıkacak.

Tüm bu bilgilerin söylenti olduğunu ve ne Sony tarafıdan ne Insomniac Games tarafından bu bilgileri doğrulayan bir onay gelmediğini hatırlatalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı