Oyun

M&B II: Bannerlord Konsollara Hemen Gelmeyecek

Talewords Entertainment tarafından geliştirilen Mount & Blade II: Bannerlord, dün Steam üzerinden çıkışını gerçekleştirmişti. Yapımcılar PC platformu sonrası oyunun konsollara ne zaman geleceği konusunda açıklama yaptı.

Dün, oyuncuların uzun süredir çektiği hasret sona ermiş, hasat zamanı en nihayetinde gelmişti. Tam 8 senelik geliştirilme süreci sonunda piyasaya çıkarak oyuncular buluşan Mount & Blade II: Bannerlord’un gelen ilk yorumları bir hayli olumluydu. PC platformuna erken erişim başlığı altında çıkış yapan oyunun konsol sürümü hakkında da geliştiricilerden bir açıklama geldi. Gelen açıklamalara bakılırsa Talewords oyunun konsol sürümü için pek aceleci davranmak istemiyor.

Bannerlord konsollara ne zaman gelecek?

Oyuncuları Mount & Blade II: Bannerlord ile serinin bir önceki oyunu Mount & Blade: Warband’ın öncesine  götüren oyunda, yine kendimize bir karakter yaratıp Kalradya İmparatorluğunun dağılmanın eşiğine geldiği günlere gidiyoruz. Steam üzerinde şu anda 134,99 TL’ye satılan oyunun  hayranları geliştiricilere Mount & Blade II: Bannerlord’ın ne zaman konsollara geleceğini sormaktan geri durmadı.

M&B II: Bannerlord Konsollara Hemen Gelmeyecek

Hayranların konsol hakkındaki sorularını şimdiden cevaplamaya başlayan Talewords Entertainment yetkilileri, PC platformunun kendileri için ana odak noktasını olduğunu belirtiyor. Oyunun konsollarda boy göstereceğini söyleyen geliştiriciler bunun yakın bir zaman içerisinde olmayacağını da altını çiziyor. Oyuncular ayrıca oyunun hem PC’ye hem de konsollara çıkış yapacağı şekilde reklam çalışmaları yapıldığını fakat geliştirme günlüklerinde konsol sürümüne dair neredeyse hiç bilginin verilmemesinden dolayı biraz hoşnutsuzluk olduklarını belirtmiş. Gelen bu tepkiler üzerine ise şirket resmi Twitter hesabından, “Üzgünüz fakat yıllardır hem geliştirme günlüklerinde hem de röportajlarda oyunun konsol sürümünün daha sonra geleceğini ve PC platformunun bizim öncelik verdiğimiz platform olduğunu söylemiştik,” açıklamasında bulundu.

Mount & Blade II: Bannerlord’un Sistem Gereksinimleri

Şu anda Steam üzerinde satışta olan Mount & Blade II: Bannerlord’ın sistem gereksinimleri ise şöyle:

Miminum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 7 (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i3-8100 ya da AMD Ryzen 3 1200
  • Bellek: 6 GB
  • Ekran kartı: Intel UHD Graphics 630 ya da Nvidia GeForce GTX 660 2 GB ya da AMD Radeon HD 7850 2 GB
  • Depolama: 60 GB

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-9600K ya da AMD Ryzen 5 3600X
  • Bellek: 8 GB
  • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB ya da AMD Radeon RX 580
  • Depolama: 60 GB
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı