Oyun

Microsoft, Çocuklar İçin ‘Minecraft’ı Kolaylaştırmak İstiyor

Microsoft, Sürükleyici Okuyucusunu Minecraft’a getiriyor. Eğitim sürümü araç, kullanıcıların karakter diyaloğunda, ayarlarda ve panolarda metni genişletmesini sağlar. Sürükleyici Okuyucusu vurgulandığı gibi her kelimeyi dikte eder, böylece kullanıcılar takip edebilir ve  kelimeler için Minecraft’a özgü görüntüler ekler.

Minecraft İndir

Minecraft Sürükleyici Okuyucu İle Geliyor

Bu araç, okumayı veya çevirmeyi öğrenen öğrencilerin yanı sıra okuma güçlüğü çeken öğrencileri desteklemek içindir. Microsoft, Office gibi başka platformlarda da kullanmaya başlamıştı. Araç, bu sonbaharda okul yılının başından itibaren Minecraft: Eğitim Sürümü için hazır olmalıdır. Microsoft’un mağazada başka bir değişiklik yapması bekleniliyor. Tek oturum açma özelliği gibi programı öğretmenlerin ve öğrencilerin kullanmasını kolaylaştırmak amacıyla yapılmıştır. Yaz boyunca beklemek istemiyorsanız, yeni özellikleri beta testi yapmak için şimdi kaydolabilirsiniz.

Gelecek hafta Philadelphia’da Microsoft’un Uluslararası Eğitim Teknolojileri Derneği (ISTE) konferansında duyurması daha olası olacak. ZDNet’in rapor ettiği gibi, şirket Sürükleyici Okuyucu‘yu Azure Bilişsel Hizmet olarak kullanılabilir hale getiriyor. Bu, geliştiricilerin diğer uygulamalara konuşma tanıma ve duyarlılık analizi gibi AI yetenekleri eklemelerine olanak tanır, böylece Sürükleyici Okuyucu özellikleri ekleyen daha fazla uygulama görebiliriz.

Sürükleyici Okuyucu’ya ek olarak, Microsoft popüler oyunun bu sürümünde çok oyunculu ve sınıf yönetimi deneyimlerini geliştiriyor. Minecraft: Eğitim Sürümü, Tekli Oturum Açma seçeneği, eğitimciler için yeni bir kullanıcı arayüzü, oyundaki çalışmalarını keşfetmek isteyen öğrenciler için ek seçenekler ve oyuna kimin girdiğini kontrol edebilmeleri için paylaşılabilir kodlar içerecek şekilde güncellenmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı