Oyun

Microsoft Flight Simulator’ün Yeni Açıklanan Sistem Gereksinimleri Moralinizi Bozabilir!

ABD’li teknoloji devi Microsoft, birçok uçuş eğitim merkezinin yanı sıra hobi maksatlı da kullanılan Microsoft Flight Simulator isimli uçak simülatör oyununun PC için sistem gereksinimlerini resmen açıkladı. Oyunu çalıştırmak için gereken minimum donanım bile çok yüksek! Hele ki tavsiye edilen ayarlarda bir simülasyon deneyimi yaşamak istiyorsanız kesenin ağzını açmanız gerekebilir. 

Açıklanan sistem gereksinimlerine baktığımızda PC oyuncularının simülatörü çalıştırabilmek için en az AMD Ryzen 3 1200 veya alternatif olarak Intel i5 4460 CPU’ya ihtiyaç duyacakları anlaşılıyor. Dahası, en az 8 GB RAM’e sahip olmaları gerekecek. Depolama alanında da 150 GB’lık devasa bir alanın boşaltılması lâzım. Son olarak en az 5 Mbps hızında aktif bir internet bağlantısı da Microsoft tarafından şart koşulmuş.

Ekran kartının güçlü olması öneriliyor

Geldik zurnanın zırt dediği yere. Microsoft en düşük ekran kartı olarak AMD Radeon RX 570 veya NVIDIA GTX770’e işaret ediyor. Tavsiye edilen ayarlarda oynayabilmek içinse AMD Radeon RX 590 veya NVIDIA GTX 970 gibi üst seviye bir modele sahip olmak gerekecek. Kesintisiz ve keyifli bir oyun deneyimi içinse internet bağlantısının 20 Mbps olması öneriliyor.

İdeal ayarlar da açıklandı

Bunun dışında Microsoft Flight Simulator’den en yüksek verimi almak isteyen havacılık tutkunlarının çıtayı biraz daha yükseğe çıkarmaları gerekecek. Öyle ki Microsoft ideal sistem gereksinimleri arasında 32 GB RAM’i en başa yazmış. Keza işlemci tarafında da Intel i7 9800X veya AMD Ryzen 7 Pro 2700X modellerinin kullanılması öneriliyor. Oyunun HDD yerine SSD depolama alanına yüklenmesi de bu öneriler arasında. 

Oyunu çalıştırmak için önerilen ekran kartı modellerine baktığımızda ise NVIDIA RTX2080 ve AMD Radeon VII karşımıza çıkıyor. Son olarak en az 50 Mbps hızında internet kullanımı tavsiye ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı