Oyun

Microsoft Solitaire, 30. Yıldönümüne Özel : Oyuniçi Etkinlikler Hazırladı!

Tam bir Microsoft efsanesi olan Solitaire, oyun içi etkinlikler ile 30yıl dönümünü kutladı.30.yıl dönümüne özel olarak Microsoft Solitaire Collection oyuncuları, ekstra XP kazanabilecek.Bu kampanya mart ayı sonuna kadar geçerli olacak.Canı sıkılanlar için yerinde bir oyun olan kart oyunu Solitaire’yi Microsoft 22 Mayıs 1990 tarihinde ilk kez kullanıcılar ile buluştu.Microsoft olan bilgisayarlarda ücretsiz olarak kullanılmaya başlandı.

Günümüzde hala vazgeçilmez oyunlardan birisi olan Solitaire oyunu günümüzde de vazgeçilmez oyunları arasında yer almaktadır.Microsoft’un efsane oyunlarından olan Solitaire mayıs ayında 30.yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor.

Microsoft Solitaire, 90’lı ve 2000’li yıllarda en çok oynanan video oyunlardan birisiydi.Bu durumun sebebi ise Windows işletim sisteminde bulunan tüm yeni sürümlerinde ön yüklü bir şekilde gelmesiydi.

Oyun, 2012’de Microsoft Solitaire Collection olarak Windows 8 için yenilenmişti.Daha sonra 2015’te Windows 10 sürümü geldi ve 2016’da iOS ve Android için mobil sürümleri de kullanıcılar ile buluştu.

Microsoft Solitaire Collection’da 30. yıldönüme özel kullanıcılarına nasıl bir sürpriz hazırladı?

Microsoft, Popüler kart oyununun günümüzün sürümü olan Microsoft Solitaire Collection hakkında Microsoft’un farklı oyun içi etkinlik sürprizleri bulunuyor.

Solitaire Collection oyuncuları, mayıs ayı sonuna kadar 30.yıl dönümüne özel ekstra XP kazanma şansını yakalayacaklar ve 30.yıla özel temaların, farklı tasarımlarına sahip kart destelerinin anahtarını da açabilecekler.

Microsoft Solitaire Collection kart oyunu, klasik Solitaire’ın tüm temel kural ve özelliklerini barındırmasının yanında, daha iyi grafikler, çevrimiçi skor tabloları, daha çok oyun modu ve Xbox başarımlarının anahtarını açmaya yarayan Xbox Live desteğini de oyunculara sunuyor.Bunun yanında yenilenmiş olan bu versiyonunda farklı platformlar için aynı hesap üstünden bulut kayıt desteğini de veriyor.

Solitaire oyunu bugün bile hala var olan bir nostaljidir ve bugüne kadar oyunu bir kez bile oynamamış birisini bulmak zor.

Microsoft, oyuncuları için hazırladığı 30. yıl dönümü etkinliklerini bir video ile duyurdu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı