Oyun

Microsoft Yeni Konsolununun İsmini Açıkladı

Microsoft’un merakla beklenen yeni oyun konsolunun ismi ve tasarımı The Game Awards’ta ortaya çıkmıştı. Xbox Series X isimli Microsoft’un yeni oyun konsolunun adı alay konusu olmuştu. Microsoft bu ismin nereden geldiğini açıkladı. 

2020 yılında çıkacak olan Microsoft’un yeni oyun konsolunun tasarımı ve ismi geçtiğimiz hafta düzenlenen The Game Awards etkinliğinde duyurulmuştu. Konsolun tasarımı kadar ismi de çok konuşulmuştu. 

Microsoft açıklamasında yeni oyun konsolunun adının Xbox olduğunu ve Series X’in sadece bu konsolun bir modeline ait olduğunu belirtti. Microsoft temsilcisi Xbox Series X isminin konsolun sadece etkinlikte tanıtılan sürümü için geçerli olduğunu belirtti. Microsoft temsilcisi açıklamasında “Gelecek nesle verdiğimiz isim sadece Xbox ve The Game Awards’ta bu ismin Xbox Series X modeli ile hayat bulduğunu gördünüz” dedi. 

Microsoft’un Yeni Konsolunun Adı Xbox

Microsoft Xbox isimlendirilmesinde yeni nesil Xbox modelleri için farklı isim adlandırmalara gideceğini de belirterek, “Xbox hayranlarının önceki modellerde gördüğü gibi bir isimlendirmeye sahip olan “Xbox Series X” ismi gelecekte yeni Xbox modellerine yer açılmasını sağlayacak.” açıklamasında bulundu. Bilindiği gibi Microsoft’un en güçlü oyun konsolu olan Xbox One X, Xbox One S ve Xbox One S All Digital oyun konsolları farklı isimlerle pazarda satışa sunuluyor. 

Microsoft’un 2020 yılında duyuracağı Xbox ailesindeki yeni modellerin farklı isimlerle gelmesi kuvvetle muhtemel. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı