Oyun

Minecraft Nasıl Oynanır?

Bu oyunun gerçek ve değişmeceli yapı taşıdır. Yumruklardan ve yaratılış için olgunlaşmış devasa, keşfedilmemiş bir dünyadan başka bir şeyle başlamazsınız.

İleri yürüyün; altınızdaki zemini yumruklarsınız ve çatlamaya başlar. Neden çatlıyor? Ve aniden POP! Bir zamanlar zemin şimdi boş, kare bir alan. Şöyle görünüyor: “Minecraft” Microsoft, “Minecraft” kelimesi iki fiilden oluşan bir portmantodur: benim ve zanaat için. Bir kir bloğunu delmek ve birlikte inşa etmek için bir kir bloğunu almak ilk fiildir – madencilik. “Minecraft” ı başlattığınızda, yapmanız gereken ilk şey budur.

Yeterince blok aldıktan sonra yapmanız gereken ikinci şey zanaattır: daha karmaşık araçlar oluşturmak için mayınladığınız kaynakları birleştirin. Ahşap için “madencilik” (bir ağacı delmek) temel araçlar oluşturmanızı sağlar. Bu temel araçlar, daha karmaşık öğeler ve araçlar oluşturmanızı sağlayan daha karmaşık kaynaklar çıkarmanıza olanak tanır. Bu, son derece tatmin edici maden kaynakları döngüsü ve dünya çapında milyonlarca oyuncuyu çeken kaynaklardan yaratma. Ve bu “Minecraft” in en temel seviyesi.

Oyunun başlığında ne yazık ki kuşatılmayan “Minecraft” in diğer tarafı keşif. “Minecraft” da yeni bir dünyaya her başladığınızda, bu eşsizdir. Yani seviyeler bir dizi parametreye göre rastgele oluşturulur. Bazı sabitler var: Seviyeler daima aynı malzemeleri içerir (kir, ağaçlar, su, vb.) Gündüz / gece döngüsü var Geceleri düşmanlar ortaya çıkıyor ve size saldıracak Ana kayaya çarpmadan önce sadece dünya yüzeyinin çok derine inebilirsiniz. Yumurtlayan dünyada, ister çılgın ormanlar, ister dağlar veya yeraltı mağaraları olsun, Evet, düşmanlar var. Yerel Hot Topic’inizde neredeyse kesinlikle ikonik “Creeper” ı gördünüz. Bu adam (ya da bayan?)

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı