Oyun

Minecraft Nedir?

“Minecraft” bu neslin Süper Mario’su. Bu uluslararası bir görüngüdür. Ay’da yaşamıyorsanız, muhtemelen bunları zaten biliyorsunuzdur.

Bilgisayarlarda, telefonlarda, tabletlerde ve oyun konsollarında. Yerel alışveriş merkezinizde, pelüş ve tişörtlerle kiosklar işgal ediyor. Altı ayda bir kongre (“MineCon”) ve okullarda bunu sağlayan bir eğitim girişimi var (MinecraftEDU). Ama neden bu kadar popüler?

Şuna benzeyen bir oyundan bahsediyoruz: “Minecraft” Microsoft, Modern video oyun konsollarında şu şekilde görünen oyunların olduğunu unutmayın: “Detroit” Quantic Dream Ve aslında “Minecraft” da ne yapıyorsunuz?

Bir şeyler mi inşa ediyorsunuz? Belki de insanların “Minecraft” içinden yarattığı inanılmaz dünyalardan bazılarını gördünüz, “King of Land” in “Game of Thrones” filminden olduğu gibi: “Game of Thrones” dan “Minecraft” King’s Landing Youtube Fena değil! Peki, bir dünya düz, çimenli bir çayırdan Westeros’un başkentinin pikselli bir yeniden yaratılmasına nasıl gidiyor? Bu sorunun cevabı insanların “Minecraft” ı sevmesinin sebebinin yarısıdır: Yaratılış. Yukarıdaki kaleler blok blok inşa edildi. “Minecraft” ı sanal LEGO olarak düşünün. LEGO yapar. Hiçbir şeyden – bazen şaşırtıcı şeyler – bir şey yaratmak için parçaları bir araya getirmek için bir sistemdir.”Minecraft” sonsuz yapı taşları ve boş bir tuval sağlar.

Sağladığı araçları kullanarak inanılmaz, saçma ya da referans ya da her neyse bir şey yaratmak size kalmıştır. Aletlerin kullanımı için sistemler gibi aletler de son derece kullanıcı dostudur. En temel ölçüm birimi tek bir bloktur. Bu bir kir bloğu: “Minecraft” kiri Microsoft, Bu oyunun gerçek ve değişmeceli yapı taşıdır. Yumruklardan ve yaratılış için olgunlaşmış devasa, keşfedilmemiş bir dünyadan başka bir şeyle başlamazsınız. İleri yürüyün; altınızdaki zemini yumruklarsınız ve çatlamaya başlar. Neden çatlıyor? Ve aniden POP! Bir zamanlar zemin şimdi boş, kare bir alan. Şöyle görünüyor: “Minecraft” Microsoft, “Minecraft” kelimesi iki fiilden oluşan bir portmantodur: benim ve zanaat için.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı