Oyun

Minecraft’ın Call of Duty Hali

Minecraft oyuncuları dünya genelinde artış gösterirken, Guncraft oyunu sayesinde adeta Call of Duty’i Minecraft arenasında bulmak mümkün hale geliyor. Multiplayer bir FPS oyunu olan Guncraft’ın öne çıkan ve oyunseverlere farklı bir deneyim yaşatması Minecraft ile Call of Duty’nin karşımı olması.

Bu Evren Biraz Tanıdık

Minecraft oynayanların aşina olacağı Guncraft grafikleri yine piksellerden oluşuyor ve kutularla inşa etme anlayışı devam ediyor. Ancak en büyük fark ise Call of Duty serisinde görmeye alışkın olunan aksiyonun bu oyun içine yedirilmiş olması. Mobil dünyada bu türden esinlenmeler daha sık görülüyor olsa da bilgisayar platformları için buna denk gelmek oyunseverler için gerçekten bir şans olarak görülebilir.

Oyun sınıfları alışık olunduğu şekilde tasarlanmış ancak tek fark Shotgun Girl sınıfı. Tüm bu sınıflar aynı zamanda kişiselleştirilebilir yapısı ile öne çıkıyorlar. Perk sistemi de yine oyunda kendisini gösteriyor. Minecraft’a olan benzerliği, oyuna aynı zamanda büyük bir avantaj sağlıyor; çünkü FPS oyunu olmasına rağmen inşa edilebiliyorlar. Yeni haritaların yapılması ve özelleştirilmesine imkân veren bu durum, aynı zamanda silahların da tasarlanabilir olması ile de ayrı bir zevk veriyor.

Guncarft’a oyuncuyu karşılayan yıkılmaya müsait bir çevrenin alt klasmanını içeriyor oluşu. Bu bakımdan haritalar daha dinamik ve her an beklenmedik heyecanlar ile dolu olabiliyorlar. Parçalanan binaların altında kalmak oyuna ayrı bir heyecan katarken, her an da dikkatli olmayı gerektiriyor. Oyunun ciddi sorunu olarak adlandırılacak kısmı ise karakterlerin büyük olması. Yani karakterlerin büyük kafalı şekilde yapılmaları ateş etmeyi daha kolay hale getirmiş. Bu durum da FPS rekabetini bir nebze tatsız bir hale getiriyor. Tüm bunlar ile birlikte aksiyon ve Minecraft evrenini seviyorsanız Guncraft konusu itibariyle, yani multiplayer olarak eğlenceli zamanlar geçirmeniz için iyi imkânlar sizlere sunuyor. Ayrıca seslerin de oyuna başarılı bir şekilde uygulandığını söylemek mümkün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı