Oyun

Minecraft’ın Yapımcısı Mojang İsim ve Logosunu Değiştirdi

Minecraft uzun bir süredir hayatımızda. Bundan tam 11 sene önce yayınlanan ve çıktığı günden bu yana en çok oynanan oyunlar listesinin üst sıralarından inmeyen Minecraft, özellikle gençler tarafından beğeniyle oynanıyor. Şimdilerde ise dünyanın en popüler bu oyununun arkasındaki stüdyo olan Microsoft sahipliğindeki Mojang, Minecraft’ın 11 yaşına basmasının şerefine logo ve isim değişikliğine gitti.

Yalnız isim ve logo değişikliği dediysek aklınıza köklü, devrim niteliğinde bir değişim gelmesin. Şirket sadece “Mojang” olan ismini “Mojang Studios” olarak güncelledi. Bunun dışında kurumsal kimlik tarafında önemli değişiklikler hayata geçirildi. Yeni imajıyla oyuncuların karşısına çıkan stüdyo, logosunu da makyajladı.

Yukarıda yer alan hareketli GIF’te kırmızı arka plan üzerine konumlanan yeni Mojang Studios logosunu görebilirsiniz.

Çok da köklü bir değişiklik yok

Minecraft, Minecraft Dungeons ve Minecraft Earth gibi oyunları geliştiren stüdyonun kullandığı “Mojang” ismi eski İsveç dilinde “zımbırtı” anlamına geliyor. Yeni tasarlanan logoda da Gizmos adı verilen birbirinden bağımsız karakterler yer alıyor. Bu karakterler artık Mojang Studios’un yüzü olarak kullanılacaklar.

Bunun dışında geri kalan her şey aynen devam edecek. Açıkçası yeni tasarlanan logonun eskisine kıyasla çok daha güzel olduğunu söyleyebilmek mümkün. Mojang Studios’un temsil ettiği kreatif değerleri ve eğlence odaklı anlayışı vurgulayan logo göze hoş geliyor.

Minecraft oynayarak kodlamayı öğrendi, şirkete girdi

Logo ve isim değişikliğini Minecraft.net üzerinden yayınlanan bir blog yazısıyla duyuran stüdyo, aralarına henüz yeni katılan bir personelin kodlamayı Minecraft oynayarak öğrendiğini de duyurdu. Bu ilham verici gelişme, özellikle gençleri sadece oyun oynamakla yetinmeyip oyunları kodlamaya teşvik etmeli.

Yapılan bu son yeniliklerle ilgili Mojang Studios ekibi kısa ve eğlenceli bir fragman da yayınladı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı