Oyun

Monument Valley’den Yeni Oyun: ‘Go Go Bots’

Monument Valley’nin kurucusu Ustwo ve Facebook, yeni bir oyun olan Go Go Bots’u açıkladı. İndirmeye gerek duyulmayan ve Facebook Instant Games platformunda uygulanan oyuna Facebook Gaming’den erişiliyor. 5 karaktere sahip oyunda her karakterin kendine has güçleri ortaya çıkıyor.

Facebook kullanıcıları, bugün itibarıyla Facebook Gaming’de Go Go Bots adında yeni bir oyunla karşılaştılar. Monument Valley’nin yapımcısı Ustwo ve Facebook tarafından geliştirilen oyun ‘Instant Game’ olarak yayınlanırken Go Go Bots’a Facebook Gaming’den erişilebiliyor. Facebook’un Instant Games platformunda yapılan oyun, mobil cihazlardaki anlık ileti dizilerinde ya da web bağlantıları aracılığıyla oynanabiliyor. Oyunu oynamak için indirmek gerekmiyor.

Oyuna Facebook’taki ‘Gaming’ sekmesinden ya da Google Play’deki Facebook Gaming’den bağımsız olarak ulaşılabiliyor. Facebook’un oyun ortaklıklarının yöneticisi Leo Olebe, GamesBeat’e verdiği demeçte Go Go Bots’un ‘stratejik tırmanma’ oyunu olduğunu ve oyunun renkli, arıza çıkarmaya yatkın ve ‘cyberpunk’ bir gelecekte geçtiğini söyledi. Olebe, Ustwo’ya da övgüler yağdırarak şirketle çalışmış olmaktan dolayı çok heyecanlandıklarını ve Ustwo’nun harika bir şirket olduğunu söyledi.

Oyunda oyuncular 5 farklı karakterden birini seçiyorlar. Her karakterin kendine has güçleri ve özellikleri bulunuyor. Karakterler hem birbirlerine hem de zamana karşı yarışarak tehlikelerle dolu engellerin arasından yollarını bulmaya çalışıyorlar. İki oyun modu bire bir çoklu oyuncu rekabetine odaklandığından Go Go Bots özel olarak insanları birbirine bağlamak için tasarlanmış. Oyunun en iyi şekilde akıllı telefonlarda oynandığına da dikkat çekiliyor.

Go Go Bots’ta iki oyun modu bulunuyor: Seasons modunda oyuncular tek başlarına oynarlarken Grand Prix’de grup oyunu oynanabiliyor. Yöneticinin bildirdiğine göre her ay 700 milyondan fazla kişi Facebook’ta oyun oynuyor, oyun oynama videoları izliyor ya da oyun oynama gruplarını kullanıyor. Son zamanlarda Facebook’taki oyunlarda yaşanan en büyük artış, geliştiricilere web’in ortak dili hâline gelen HTML5 formatıyla oyun geliştirip yayınlama fırsatı sunan Instant Games platformuyla birlikte yaşandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı