Oyun

Mount and Blade 2: Bannerlord’un Performansını İyileştiren Beta Patch Çıktı

Geçtiğimiz ay erken erişime açılan ve dijital oyun mağazası Steam’deki yerini alan popüler RPG oyunu Mount and Blade 2: Bannerlord için ilk büyük güncelleme yayınlandı. Beta aşamasındaki bu yama oyunun genel performansını iyileştiren birçok yenilik içeriyor.

Oyunun Steam’deki sayfasına baktığımız zaman geliştirici şirket Taleworlds Entertainment’in son çıkan yamayla ilgili bir duyuru yayınladığını görüyoruz. Buradan öğrendiğimize göre stüdyo, Alfa ve Beta olmak üzere iki farklı güncelleme yayınlamış. Herkese dağıtılan güncelleme Beta, Alfa’ya ise sadece seçili bazı oyuncular erişebiliyor.

Bu güncelleme sonrası oyunculardan alınan geri dönüşler doğrultusunda kararlı bir yama daha çıkarılacak.

RAM ve VRAM kullanımının düşmesi hedefleniyor

Büyük güncellemenin nihai amacı oyunun performansını iyileştirmek, RAM ve VRAM kullanımını daha da düşürmek. Bunun dışında oyunun hata verip çökmesine yol açan bazı hataların giderilmesi, oyunun arayüzünün iyileştirilmesi, yapay zeka ile girilen çatışmalarda gerçekçilik hissiyatının artırılması gibi değişiklikler hayata geçirilmiş. Keza oyun içindeki karakterlerin gelişim sisteminde de bazı yenilikler var.

Yapılan tüm bu değişiklikler hem single, hem de multiplayer modları için geçerli. Yayınlanan “Neler değişti?” başlıklı duyurudan öne çıkan maddeler ise aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Ses sisteminin performansı iyileştirildi
  • Bazı ufak performans güncellemeleri yapıldı.
  • Kullanıcı arayüzündeki seslerin üst üste binmesi engellendi.
  • Ballista silahı yeniden doldurulurken çıkan hata giderildi.
  • Uzaktan gelen seslerin hata sonucu çok yüksek duyulmasının önüne geçildi.
  • Oyun koluyla oynandığı zaman titreşimi kapatma seçeneği getirildi.

Tabii tüm bu değişikliklerin dışında RAM ve VRAM tüketiminin azaltılmış olması oyuncuların işine çok yarayacak. Haddinden fazla sistem kaynağı tüketiyor olması sıklıkla şikayet konusu oluyordu çünkü. 

Mount and Blade II: Bannerlord halihazırda PC’de oynanabiliyor. Bunun için oyunu Steam mağazası üzerinden satın almanız gerek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı