Oyun

Nintendo, Switch Online Kayıtlarını Sıfırladı

Nintendo Switch oyuncuları, alınan yeni bir karar ile birlikte 7 gün boyunca çevrimiçi oyunları ücretsiz oynayabilecek. İnsanları evde kalmaya teşvik eden Nintendo’nun bu hareketi birçok Switch oyuncusu tarafından takdir topladı.

Eğer Nintendo Switch üzerinde satın aldığınız oyunların çok oyunculu modunu oynamak istiyorsanız, tıpkı PS Plus ve Xbox Live Gold’da olduğu gibi, bir Switch Online üyeliğine ihtiyacınız var. Switch konsolu ilk çıktığında çevrimiçi hizmetlere erişim bir yıl boyunca konsolun kullanıcıları için ücretsiz kalmış ve 2018’in Eylül ayında Nintendo, ücretli çevrimiçi servisi Switch Online’ı duyurmuştu. Hizmet paralı döneme geçtikten sonra NES ve SNES oyunlarının ücretsiz oynanabileceği bir kütüphane gibi çeşitli yeni özellikler kullanıcılarla buluşsa da hizmetin ücreti birçok kullanıcıyı satın almaktan caydırıyordu.

Switch Online 7 gün boyunca ücretsiz oldu

Bu servisi fiyatı yüzünden almayan kullanıcılar için Switch Online bir süreliğine ücretsiz yapıldı. Nintendo’nun Avrupa ofisi, resmi Twitter ofisinden yaptığı duyuru ile hizmetin tüm kullanıcılara 7 gün boyunca ücretsiz verileceğini duyurdu. Bu duyuruyu özel yapan şey ise hizmetin tüm kullanıcıları kapsaması. Yani ücretsiz deneme süresini daha önce kullanmış olan kullanıcılar bile tekrardan Switch Online’ı 7 gün daha ücretsiz kullanılabilecek. Nintendo’nun sadece yeni kullanıcı değil, kayıtları sıfırlayarak eski oyuncuları da düşünmesi birçok oyuncuyu mutlu etti.

Nintendo, Switch Online Kayıtlarını Sıfırladı

Bir haftalık bir süre her ne kadar fazla olmasa bile oyuncular bu süre zarfında şu anda Nintendo Switch’in en çok oynanan oyunu konumunda bulunan Animal Crossing: New Horizons’ın bazı çevrimiçi özelliklerinden faydalanabilecek. Sadece Switch Online abonelerine özel olarak indirmeye sunulan yeni yollar ve kıyafetleri artık deneme sürecindeki oyuncular da indirebilecek. Ayrıca yedi gün boyunca Switch oyuncuları 70’den fazla NES ve SNES oyunlarının da keyfini sürebilecek.

Etkinlik sadece Avrupa ile sınırlı olabilir

Fakat bu ücretsiz hizmetin tüm dünya genelinde mi yoksa sadece Avrupa bölgesi ile mı sınırlı olduğuna dair belirsizlik devam ediyor. Duyurunun dev şirketin sadece Avrupa hesabından yapılmış olması ve Nintendo’nun diğer Twitter hesaplarının hala daha sessizliğini koruması sebebiyle oyuncular bu hizmetin sadece Avrupa ile sınırlı olduğunu düşünmeye başladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı