Oyun

Nisan 2020’de Çıkış Yapacak Oyunlar

2020 Nisan ayı, Resident Evil 3 ve Final Fantasy 7 Remake gibi iki PS1 oyunun yenilenmiş haline ev sahipliği yapıyor. Ayrıca yeni Gears oyunu ve bazı PC oyunları konsollara geliyor.

Nisan 2020’nin oyun sektörü için en eşsiz aylardan biri olacağı şüphe götürmez bir gerçek. PS1’in en büyük oyunlarından olan iki oyunun yenilenmiş hallerinin piyasaya çıkış yapması bir kenara, Nisan ayı corona virüs salgını sebebiyle çıkış yapacak olan ve ertelenecek oyunlar arasında bir çizgi olarak da duruyor. Ayrıca Nisan ayı Doom Eternal, Animal Crossing: New Horizons, Nioh 2, Half-Life: Alyx, Ori and the Will of the Wisps ve Call of Duty: Warzone gibi büyük oyunlara ev sahipliği yapan Mart ayından sonra beklentilerin biraz yüksek olduğu bir ay olarak bizleri selamlayacak. Fakat Resident Evil 3, Final Fantasy 7 Remake ve Gears Tactics oyunlarının bu yük altından kalkabilecek gibi duruyor.

Resident Evil 3 Remake – 3 Nisan

Nisan ayının belki de en çok beklenen oyunu Resident Evil 3 diyebiliriz. Resident Evil 2 Remake’in başarısından sonra aynı formülle geliştirilen ve PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak olan oyunda Resident Evil evreninde yaptığı zalim deneylerle bilinen Umbrella şirketinin Raccoon City üzerinden uyguladığı vahşi deneylere ve sonuçlarına tanıklık eden serinin sevilen karakteri Jill Valentine’ın kontrolünü tekrar ele alacağız. Aynı zamanda çoğu oyuncu tarafından tüm serinin en korkutucu karakterlerinden biri olarak görülen Nemesis de tekrar geri dönüyor. Umbrella, şehirde yaşananlara tanık olan Jill’in peşinden gönderdiği Nemesis oyun boyunca peşimizi hiç bırakmayıp bize neredeyse hiç nefes aldırmayacak.

Final Fantasy 7 Remake – 10 Nisan

Resident Evil 3 Remake’den tam bir hafta sonra çıkış yapacak olan bir başka yenilenmiş yapım ise Final Fantasy 7 Remake. Yaşam gücünü          makro enerji halinde elinde tutan Shinra Electric Power Company hakimiyetinde olan bir dünyada Cloud Strife’ı yöneteceğimiz oyunda Avalanche isimli bir direnişin üyesi olacağız. Aksiyon ve RYO öğelerini harmanlayan oyunu oynamak için sabırsızlananlar için şu anda FF7’nin PS4 için bir demosu olduğunu hatırlatalım.

Ayın geri kalanında çıkacak oyunların sırasıyla şöyle:

1 Nisan

Totally Reliable Delivery Service – PC, PS4, Switch, Xbox One

3 Nisan

Aeolis Tournament – PC, Switch
HyperParasite – PC, PS4, Switch, Xbox One

7 Nisan

Disaster Report 4 Summer Memories – PC, PS4, Switch

14 Nisan

Someday You’ll Return – PC
Space Engineers – Xbox One

16 Nisan

Dead by Daylight – iOS, Android

23 Nisan

Azure Striker Gunvolt Striker Pack – PS4

24 Nisan

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4 – Road to Boruto – Switch
Deliver Us The Moon – PS4, Xbox One
Predator Hunting Grounds – PS4
Trials of Mana – PC, PS4, Switch

28 Nisan

Gears Tactics – PC, Xbox One
Moving Out – PC, PS4, Switch, Xbox One
Sakura Wars – PS4
SnowRunner – PS4, Switch, Xbox One

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı