Oyun

Nvidia GeForce Now’dan 2K Oyunları Kaldırıldı

Dev teknoloji şirketi Nvidia’nın abonelik bazlı yayın üzerinden oyun oynamanıza imkan veren servisi GeForce Now şimdi de 2K Games oyunlarını kaybetti. Böylelikle sistem Activision ve Bethesda sonrası üçüncü büyük yayıncıya veda etti.

Nvidia GeForce Now beta sürecinden çıkıp tüm kullanıcılara açıldıktan kısa bir süre sonra Activision Call of Duty: Modern Warfare, Sekiro: Shadows Die Twice, Overwatch ve Diablo gibi toplam yirmi oyunu servisten çekme kararı almıştı. Alınan bu karar sonrası herhangi bir sebep belirtmeyen şirket akıllarda soru işaretlerin oluşmasına yol açmıştı. Daha sonra Nvidia resmi forumlarda bunun bir yanlış anlaşılmadan kaynaklı olduğunu ve oyunları tekrar GeForce Now kütüphanesine getirmek için Activision ile temasta olduklarını belirtmişti.

Activison’dan sonra Şubat ayının son günlerinde ise adını The Elder Scrolls ve Fallout markalarıyla tanıdığımız Bethesda Softworks, hem geliştiriciliğini hem de yayıncılığını yaptığı, Wolfenstein: Youngblood hariç, tüm oyunlarını sistemden kaldırma kararı almıştı. Bethesda, bu karar sonrası Activision gibi sessiz kalmıştı. Nvidia ise sistemden bazı oyunların kaldırılabileceğini doğrulamış ve bunun tamamen yayıncı firmaların kararı olduğunu da belirtmişti.

Nvidia GeForce Now’dan 2K Oyunları Kaldırıldı
XCOM 2

2K ve diğer oyunlar sistemden neden kaldırıldı?

Sadece büyük firmalar değil aynı zamanda küçük çaplı veya bağımsız yapımcıların bazıları da oyunlarını sistemden çekme kararı almıştı. Buna en iyi örnek geçtiğimiz günlerde kütüphanede kaldırılan Hinterland Studio’nun hayatta kalma oyunu The Long Dark. Geliştiriciler oyunlarının kendilerine sorulmadan sisteme eklendiği ve oyunlarının nerede yayınlanacağına sadece kendilerinin karar vereceğini söyleyerek The Long Dark’ı sistemden kaldırtmıştı.

Nvidia GeForce Now’un resmi forumlarında yetkililer, 2K Games oyunlarının bugün GeForce Now hizmetinden kaldıracağını bildirmek isteriz,” açıklamasında bulunarak Borderlands, XCOM, Mafia, Civilization, Bioshock gibi 2K yayıncılığında çıkan oyunların artık oynanabilir olmadığını duyurmuş oldu. İki taraftan da tıpkı diğer olaylarda olduğu gibi net bir açıklama gelmese de bu kaldırılmaların sebebi olarak GeForce Now sisteminin ücretsiz beta sürecinden paralı sürece geçişi olarak gösteriliyor. Yetkililer, ilerleyen günlerde 2K Games oyunlarının platforma yeniden dönmesi için temasta olduklarını belirttiler. Bakalım GeForce Now bu kaldırılmalara bir son verebilecek mi yoksa daha çok oyunu mu kaybedecek hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı