Oyun

Ölümsüz Sevginin Peşinde: Submerged

Bağımsız oyunlar arasında etkileyici konusu ile öne çıkan Submerged oyunu, oyuncuyu bambaşka bir dünyaya, sevginin peşinden koşan bir karaktere götürüyor. Sevgi için hangi fedakârlıkların yapılabileceğini bize gösteren bu özel oyun, her sahnesinde duygu barındırıyor.

Sevgiyi Hiçbir Zaman Bırakmamak

Submerged konusu bir kız çocuğunun yine küçük bir çocukla kayığıyla yıkıntılara yaklaşması ile başlıyor. Çocuk çok hasta durum da oldukça fazla inilti gösteriyor. Çocuğu bir yere yatırdıktan sonra ise küçük kız, kayığına binerek yolculuğuna başlıyor. Çok geçmeden oyuncu anlıyor ki macera küçük çocuğu iyileştirmek için onun için şifalı olacak malzemelerin toplanmasını içeriyor.

Tabii bu esnada kayığın motorunu güçlendirmek için başka parçalar da toplayabiliyor, böylelikle daha iyi hız kazanabiliyoruz. Çevre modellemeleri bu bakımdan oldukça dikkat çekici çünkü yıkılmış bir dünyanın ortasında kendimizi buluyoruz. Her şey dağılmış ve yıkık bir halde olduğu için bu dünyada yolunu bulmaya çalışmak ise hiç kolay olmuyor. Her yeri su basmış olması, kayık ile çok farklı alanlara bile gitmeyi olanaklı hale getiriyor.

Fakat oyunun belki bir olumsuz tarafı olarak sayılacak durum ise her şeyin tanımlı yani mekanik bir şekilde gerçekleşiyor olması. Başka bir deyişle önceden yapılacak her şey karaktere tanımlanmış ve sadece o yönergelerin yerine getirilmesi gerekiyor. Bu durum ise oyunun hareket kabiliyetine oldukça etki ediyor. Örneğin bu aşamada karaktere daha fazla serbestlik tanımak ve tırmanacak bina sayısını da arttırmak oyunun keyfinin daha fazla olmasını sağlayabilirmiş. Küçük çocuğu iyileştirecek ilacın peşindeyken karşımıza çıkan bulmacalar ise ne kolay ne de zor türden. Bu bakımdan çok fazla vakit almadan bulmacalar çözülüyor. Oyunun bir diğer olumsuz tarafı da süresi olarak görülebilir. Çünkü ortalama 2 saat civarında oyun sürüyor. Böyle bir konu ve atmosfer yaratıp oyun süresini daha fazla uzun tutmak iyi olabilirmiş.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı