Oyun

Ölümün Kol Gezdiği Oyun: Deceit

Geçtiğimiz yıllarda yayımlanan MMOFPS türündeki  Deceit oyunu pek çok macera sever tarafından ilgiyle karşılanmıştır. Çevrimiçi ve arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir türde olan bu oyun ilgi çekici grafikleriyle de gerçekçi bir atmosfer sağlamaktadır.

Gerilim ve Aksiyon Bir Arada

Aynı anda beş kişiyle başladığınız Deceit oyununda kendinizi harabe ve viran bir evde buluyorsunuz. Bir grup çalışması olarak yürüttüğünüz bu oyunda grubunuzda bulunan her 3 kişiden biri bir virüs taşımaktadır. Etraftan kapılan bu virüs ile insan yiyen ve kan emici bir yaratığa dönüşebiliyorsunuz. Bu yüzden oyunda güven ögesi çok büyük bir önem taşımaktadır. Virüs taşıyanların normal insanları öldürdüğü, taşımayanların ise bir yandan kimde virüsün olduğunu bulmaya çalışırken bir yandan da bulundukları ortamdan kaçmanın yollarını aramaktadırlar.  Oyunseverin virüs bulaşmayan kişiyi oynadığı bu oyunda asıl görev virüsün kaynağını ve kime bulaştığını bulmak aynı zamanda virüs kapmamak için bulunduğunuz ortamdan kaçmanın yollarını aramaktır. Kaçışınızı sağlamak ve bir çıkış yolu bulabilmeniz açısından etrafta mermi bulunmaktadır. 

Bu mermileri toplayarak kendinizi virüs taşıyıcılara karşı savunabilirsiniz. Çoklu bir şekilde oynanan bu oyun hayatta kalabilmek için birçok kişiyle birlik olmanızı gerektirebilir. Ancak karşınıza çıkan kişilere güvenip güvenmemeye oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.  Çünkü bu kişiler virüs taşıyor olabilir. Gerilim ve aksiyonun iç içe olduğu bu oyunda tek tehlike, bu kan emiciler değildir. Aynı zamanda çok fazla vakit kaybedip çıkışı bulamadığınız takdirde zehirli gazın etrafa yayılmasıyla da ölebiliyorsunuz.  Çıkışı bulabilmek için pek çok yere bir sistem kurulur. Bu sistemleri kapattığınızda çıkışa bir adım daha yaklaşabiliyorsunuz ancak virüslü kişiler sizi yenebilmek için çıkışınızı istememekte ve bu sistemleri arkanızdan birer birer kapatabilmektedir. Bu konuda dikkat etmekte fayda olabilir.

Oldukça gerçekçi bir grafik tasarısı ile adından sıkça söz ettiren bu oyun, gerilim ve aksiyonu aynı anda yaşamanızı sağlayabilecek, keyifli anları arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz anlar sunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı