Oyun

Orta Çağ Savaşları: For Honor

Yayınlandığı tarihten bu yana kendinden fazlasıyla söz ettiren oyun For Honor, pek çok oyunseverin dilinden de elinden de düşmeyen bir oyun olma yolunda ilerlemektedir. Bitmek tükenmek bilmeyen for honor oyunu oyunsevere sonsuz bir savaş sunmaktadır.

Silahları Kuşanmak

For Honor oyununda ilk olarak oyunseverin karşısına üç farklı kategori  çıkmaktadır. Bu kategoriler; The Legion, The Chosen ve The Warborn olarak adlandırılmaktadır.  Her kategorinin kendine göre farklı savaş stilleri ve teknikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda bu kategorilerde bulunan tüm sınıfın farklı özellikleri de mevcuttur. Her kategoride dört farklı sınıf bulunmaktadır. Bunların isimleri oyunun oynanış şekli ve hikayesi ile doğru orantılı bir şekilde konulmuştur. İlk olarak oyunseverin karşısına Vanguard sınıfı çıkmaktadır.

Bu sınıf dengeli sınıf olarak da bilinmektedir. Oyun dinamiklerinin bu sınıfta fazlasıyla dengede olduğu birçok oyunsever tarafından dile getirilmiştir. Bir diğer sınıf ise Assassin isimli sınıftır. Bu sınıf ise oldukça hızlı bir hayata sahiptir.  Ancak her ne kadar savaş oyunlarında hız taktiği işlense de bu sınıfta hızın fazla olması ile savunma stratejisini geri bıraktığınız takdirde ölmenize neden olabilmektedir. Yani bu oyunda her ne kadar hız unsuru önemli olsa da savunma da bir o kadar önem taşımaktadır. Heavies isimli sınıf da ise pek çok özelliklere sahip ve stratejilerin üst boyutta olması pek çok savaşın üstesinden gelinmesine neden olmaktadır.  For honor oyunu hem çok oyunculu olarak hem de tek oyunculu bir tercihle oynanabilmektedir.  Üç farklı şekilde sınıflanan kategorilerin birbirleriyle olan savaşını Apollyon adı verilen karakter başlatmaktadır.  Savaştan beslenen Apollyon kendi çıkarları doğrultusunda bu üç farklı fraksiyonu birbirlerine düşürmektedir.

Ortalama 7 saat süren bu oyun oyunseverin adrenalin dolu saatler geçirmesine neden olmaktadır. Vikinglerden, uzak doğuya , uzak doğudan orta çağ savaşçılarına kadar pek çok karakterle birlikte savaş sanatının ortasında keyifli saatler geçirilebilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı