Oyun

Orta Dünya’nın Bilinmedik Tarafı: Middle-Earth Shadow Of War

Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan ve birçok oyunseverin ilgi odağı olmayı başarabilen Middle Earth : Shadow of War oyunu ilgi çekici hikayesi ve karakterin attığı her adımın gelecekte farklı sonuçarla bağlantılı olabileceği Nemesis adı verilen bir teknikle örülü olması oyunseverler de bir hayli heyecan uyandırmıştı.

Shadow of Mordor Karanlığın Devamı

Shadow of Mordor adlı oyunun ikincisi olarak geçen Shadow of War adlı oyun pek çok hikayeden ve kitaptan bilinen Orta Dünya’yı farklı şekilde resmetmektedir. Shadow Mordor Yüzüklerin Efendisi adlı filmin izleyici kitlesine oldukça seslenmiş ve oyunseverlere keyifli anlar yaşatmıştır. Bu durumdan kaynaklı oyunun hemen bir ikincisi geliştirilmiş devam niteliğinde yerini almıştır. Yine yüzüklerin Efendisi’ni andıran bu oyun da Shadow of Mordor’deki Talion adlı karakter oyunun ana karakteri olarak yer almaktadır.

Talion, arkadaşı ve aynı zamanda koruyucusu olan Celebrimbor ile birlikte düşmanları Sauran’a karşı büyük bir mücadele vermektedirler.  Bu oyunda baş karakterin asıl hedefi ve görevi Maunt Doom ‘da en büyük güç halkası olan yüzüğü yaratmak oluyor.  Bilimkurgu şeklinde olan bu oyun geleceği görmeler, olağanüstü savaşlar, şehirlerin kuşatılması,yaratıklar, canavarsı insanlar ve benzeri olay ve kişilerden ibarettir.  Oyunun en can alıcı özelliği Nemesis sistemi ile hareket edilmesidir. Nemesis sistemi ile düşman karşısında yahut savaş ve mücadele karşısında verilen kararlar bir sonraki adımınızı belirleyebiliyor. Bu da oyunun hikayesinin devamlı olarak ilerlemesini sağlıyor. Düşman hakkında bilgi almak doğru kararlar verilmesine yardımcı olmaktadır.Düşman neye dayanıklı, hangi konuda eksikleri var, zayıf yönleri neler. Bunların bilinmesi vereceğiniz kararları etkilemede oldukça önemli bir adım olarak sayılıyor.  Karakter küçük görevlerle geliştirildikten sonra etrafa birçok savaşçı katıp düşman birliklerle yüzük yahut kuşatılmış kaleler için mücadeleye katılabiliyorsunuz.

Shadow of Mordor oyunun devamı niteliğinde olan  Shadow of War ile Orta Dünya’nın farklı açılarını keşfedip, hikayesi ile içine girebileceğiniz keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı