Oyun

Overwatch Yönetmeni Moira Hakkında Konuştu

Oyuncularla sık sık iletişim halinde olduğu bilinen Overwatch yönetmeni Jeff Kaplan, oyuncuların sıkıntılarına kulak verdi. Gerçekleştirdiği bir soru cevap etkinliğinde Kaplan, Moira karakterinde yapılacak değişiklikler ile smurf hesap problemi üzerinde yeni çalışmalardan bahsetti.

İlk çıktığı günden beri birçok oyuncu tarafından oynanan ve oynanmaya da devam eden Overwatch, aldığı içerik güncellemeleri ile diri kalmayı başarıyor. Oyuncularla sık sık temas halinde olan oyunun yönetmeni Jeff Kaplan, sık sık oyunculara kulak vererek yapılması gereken değişiklikleri yaparak oyuncuları mutlu ediyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir soru cevap etkinliğinde oyundaki karakterlerden biri olan Moira için bazı değişiklikler yapacaklarının müjdesini veren Kaplan, ayrıca smurf hesapları hakkında da açıklama yaptı. Konumuza geçmeden önce smurf hesabın ne demek olduğunu bilmeyen okurlar için kısa bir bilgilendirme yapalım. Overwatch ve diğer çevrimiçi rekabetçi oyunlarda, tecrübeli oyuncuların yeni hesaplar açmasına ve bu smurf adı verilen hesapla oyuna yeni başlayan oyunculara karşı kolay galibiyetler almasına smurf hesap adı verilir.

Overwatch Yönetmeni Moira Hakkında Konuştu
Moira

Belirttiğimiz gibi, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir soru cevap etkinliğinde Jeff Kaplan, Blizzard olarak smurf hesaplardan nefret ettiklerini ve sistemin bu şekilde manipüle edilmesini hoş karşılamadıklarını söyledi. Kaplan ayrıca şifacı karakter olan Moira’nın yeni oyuncular için öğrenme kısmını şu anda zorlaştırdığını da dile getirdi. Blizzard’ın oyuncu, yetenek ve karakter çeşitliliğine çok önem verdiğini dile getiren Kaplan, bu bağlamda Moira için yapılan değişikliklerin yakında Experimental Card’a geleceğini söyledi. Experimental Card, Overwatch’in karakterleri dengelemek için bir özellik güncelleme sistemi olarak oyuncuların karşısına çıksa da oyunu oynayan her oyuncunun bu özelliği sevdiği söylenemez.

Kaplan’ın bu açıklaması sonrası bazı oyuncular geliştiricilerin karakterleri dengelemeye çalışmak yerine, oyunun dengesini bozan karakterlerin direkt olarak oyundan kaldırılmasını istiyor. Ancak Kaplan Overwatch’daki hiçbir karakterden vazgeçmeyeceklerini söyleyerek ellerinden geldiğince her karakteri dengelemek için çalışacaklarını söyledi. Smurf hesap olayına da değinen Kaplan, oyuncuların birden fazla hesabının olmasını kötü bir şekilde yorumlamasa da, bu hesapların smurf için kullandığı vakit işin renginin değiştiğini söyledi. Herkesin oyunun en başında acemi olduğunu söyleyen Kaplan, smurf hesaplarla yeni oyuncuların deneyimini baltalayan smurf hesaplar için adım atacaklarını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı