Oyun

Oynaması Ücretsiz Call of Duty: Warzone Duyuruldu

Oynaması ücretsiz olacak battle-royale türündeki Call of Duty: Warzone geliştirici Infinity Ward ve yayıncı Activision tarafın duyuruldu. Böylelikle son günlerde gündemi meşgul eden söylentiler doğrulanmış oldu.

Hemen hemen yeni çıkan her oyunuyla aylarca en çok satanlar listesinde kalmayı başaran ve oyuncular tarafından dur durak bilmeden oynanan Call of Duty oyunlarına bir yenisi daha 10 Mart tarihinde, yani bugün, ekleniyor. Bir süredir söylentileri dolaşan ve en son çıkan Call of Duty: Modern Warfare oyununa battle-royale oyun modu şeklinde geleceği yönünde haberler çıkan Warzone, Activision ve Infinity Ward tarafından sonunda duyuruldu.

Warzone oynaması ücretsiz olacak

Duyuru niteliği taşıyan yayınlanan blog yazısında Activision, ortaya atılan yanlış söylentilerin kafaları karıştırmasını engellemek adına ilk olarak oyunun tamamen ücretsiz olduğunu ve oynamak için Call of Duty: Modern Warfare’a ihtiyaç duyulmayacağının altını çizmiş. Başlı başına ayrı bir istemci üzerinden indirilecek oyuna, halihazırda Modern Warfare sahipleri dört saat önce, yani TSİ 18:00 sularında erişecek. Oyuna sahip olmayanlar ise yine TSİ akşam 22:00 civarı oyunu deneme şansına erişecek.

PS4, Battle.net ve ya Xbox One üzerinden arkadaşlarınızla takım (squad) oluşturup Warzone’un iki farklı oyun modunu deneyim edebilirsiniz. Bu oyun modlarından ilki klasik Battle Royale modu. Oyunun iki oyun moduna ev sahipliği yapan Verdansk adındaki haritada 150 kişi arasından ayakta kalan son oyuncu veya ekip olmaya çalışacağınız bu modda diğer oyunlarda olduğu gibi zehirli bir gaz çemberi daraltacak. Zehirli gazdan hızlıca kaçmak veya harita üzerinde daha hızlı hareket edebilmek için ATV (2 kişilik), Tactical Rover (4 kişilik), SUV (4 kişilik), Kargo Kamyonu veya helikopter araçlarını kullanabileceksiniz.

Battle-Royale türüne yeni bir özellik: The Gulag

Warzone’un Battle Royale modunu diğer oyunlardan ayıran özelliği ise The Gulag. Eğer battle royale modunda, ilk sefere mahsus, ölürseniz sizi oynayanların bileceği üzere Call of Duty: Modern Warfare 2’de de gördüğümüz hapishaneye, The Gulag’a gönderecek. Burada oyun karşınıza ölen başka bir oyuncuyu koyacak ve haritaya geri dönmek için bu oyuncuyla 1’e 1 kapışacaksınız. Eğer bu karşılaşmayı kaybederseniz endişelenmeyin çünkü takımınızın hayatta kalan üyeleri yeteri kadar Kontrat (Contracts) tamamlayıp oyun içi paraya sahipse haritaya geri döneceksiniz.

Oynaması Ücretsiz Call of Duty: Warzone Duyuruldu
Oyunda kullanabileceğiniz ATV ve helikopter

Oyunun diğer modu olan Plunder’da ise tek amaç yine aynı harita üzerinde en çok oyun içi para toplamak. Diğer oyuncuları öldürerek paralarını çalabilecek veya Kontratları (Contracts) tamamlayarak birinci olmaya çalışacaksınız. Kontratlara kısaca değinecek olursak, her takımın tek seferde bir tane alabildiği kontratlar size oyun sırasında yapmanız gereken bir görev veriyor ve karşılığında oyun içi para veya eşya ile ödüllendiriyor.

Son olarak oyunun indirme boyutlarından da bahseden Activision, eğer Modern Warfare sahibi iseniz 18-22 GB boyutunda bir güncelleme indirmeniz gerektiğini açıkladı. Modern Warfare sahibi olmayan kullanıcıların ise Call of Duty: Warzone’u oynamak için 83-101 GB arasında bir indirme yapması gerekecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı