Oyun

Oyun Bilgisayarı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Avuçiçi oyun konsollarının ortaya çıkmasına ve tablet ve akıllı telefonlarda uygulama tabanlı oyunların ortaya çıkmasına rağmen, PC oyunları kendi sınıfındadır. Yoğun, rekabetçi ve katil grafiklere sahip. Oyun sahnesine geri dönmek istiyorsan veya yeni bir oyun bilgisayarına yatırım yapmak istiyorsan, aramaya başlamadan önce göz önünde bulundurman gereken dört önemli faktör var.

en iyi oyun bilgisayarı

Bütçe

Ne kadarını karşılayabilirsin? Muhtemelen sınırsız bir bütçeniz olmadığından, başlangıçtan harcayabileceğiniz bir maksimum limit belirleyin. Özel yapım oyun bilgisayarları erişilmez görünse de, bunları göz önünde bulundurmak iyi bir fikirdir. Velocity Micro gibi şirketler bileşenlerden bazılarını seçmenize ve seçmenize izin verir, böylece bazı özelliklerde daha fazla, diğerlerinde daha az harcama yapabilirsiniz.

Oynadığın Oyunlar

Hangi tür oyunları oynamayı seviyorsunuz? Bazı oyunlar çok fazla RAM, hızlı bir işlemci ve ileri teknoloji grafikler gerektirirken, diğerleri daha az zorlayıcıdır. Henüz hardcore 3D oyunlara girmemiş olsanız bile, gelecekte olabilirsiniz, bu nedenle ilgilenebileceğiniz tüm oyunları idare edebilecek bir iş istasyonu bilgisayarı düşünün.

Grafik Kartı

Kristal berraklığında grafikler ve akışkan hareketleri için yüksek kaliteli bir grafik kartı satın almalısınız, değil mi? Tam olarak değil. Grafik kartı yalnızca destekleyici bileşenler kadar iyidir, bu nedenle daha eski bir CPU kullanıyorsanız, yalnızca bir grafik kartından çok şey elde edersiniz. Ayrıca, bazı oyuncular kaliteli bir grafik kartı satın alır ancak oyun ayarlarını aynı bırakır. Orta menzilli bir kart satın almak ve oyun ayarlarınızı buna göre ayarlamak muhtemelen en iyisidir.

Bellek

Günümüzde çoğu anakart çift kanallıdır ve oyun için bol miktarda bellek destekler. Ve, bellek şu anda çok pahalı değil, bu yüzden en az 8 GB bellek için buna değer.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı