Oyun

Oyun Geliştiricileri Konferansı Tarihi Belli Oldu

Corona virüsü sebebiyle daha önce yaz aylarında düzenleneceği söylenen Oyun Geliştirici Konferası’nın yeni tarihi belli oldu. Organizasyondan sorumlu şirketin daha önce de belirttiği üzere etkinlik bu yaz aylarında gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz senenin son aylarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hem ülkemizde hem de tüm dünyada etkisini her geçen gün arttırmaya devam eden corona virüsü, takip edenlerinde de bileceği üzere oyun sektörü olmak üzere birçok sektörü derinden yaralamıştı. İlk etkilerini Sony ve Facebook gibi şirketlerin Boston’da düzenlenen PAX East etkinliğinden çekilmesiyle gördüğümüz virüs daha sonra Oyun Geliştiricileri Konferansının ertelenmesine ve E3 2020’nin iptaline sebep olmuştu. Geride bıraktığımız günlerde ise Rockstar Games, Electronic Arts, Ubisoft, CD Projekt RED gibi sektörün önde gelen oyun geliştiricileri virüsün yayılmasını önlemek adına evden çalışma kararı aldıkları açıklamışlardı.

Oyun Geliştiricileri Konferansı Ağustos ayında düzenlenecek

Bu ayın başında Oyun Geliştiricileri Konferansı yetkilileri, “Oyun geliştirme sektöründeki ortaklarımızla ve dünya çapındaki topluluğumuzla kurduğumuz yakın müzakereler sonucu, bu Mart ayında düzenlenmesi beklenen Oyun Geliştiricileri Konferans’ını erteleyerek zor bir karar aldık. Oyun Geliştiricileri Konferansı’nı yaz aylarında düzenlemek gibi bir amacımız var. Detayları nihai bir şekilde netleştirmek için ortaklarımızla birlikte çalışacağız ve planlarımız hakkında daha çok bilgiyi önümüzdeki haftalar içerisinde vereceğiz,” açıklamasını yaparak konferansı ileri bir tarihe ertelendiğini açıklamıştı.

Oyun Geliştiricileri Konferansı Tarihi Belli Oldu

Organizasyondan sorumlu yetkililer yaptıkları yeni açıklama ile Oyun Geliştiricileri Konferasını 4-6 Ağustos tarihleri arasında yapmayı planladıklarını duyurdu. San Francisco’da düzenlenecek olan Oyun Geliştiricileri Yaz Konferansının tarihini seçerken dünyanın virüs ile savaşmaya devam etmeyeceği bir tarih seçmeye dikkat ettiklerini söyleyen yetkililer, “Katılımcıların güvenliği Oyun Geliştiricileri Konferansı organizatörlerinin öncelikli kaygısı olmayacak devam ediyor ve etkinliğin arkasındaki ekip konferansa katılacak herkesin güvenli ve ilgi çekici bir etkinlik deneyim etmesi için sağlık görevlilerinden gelen bilgileri yakından takip etmeye devam edecek,” sözleriyle açıklamalarını bitirdiler.

Corona virüsün Amerika’da daha kötü bir hal alması bekleniyor

Yetkililer her ne kadar olumlu bir bakış açışıyla olaya yaklaşmış olsa da birçok uzman kendileriyle aynı fikirde değil. Bazı yetkileri bu duyurunun dünyadaki son gelişmelerin göz önünde bulundurularak yapılmadığını dile getiriyor ve Covid-19 olarak bilinen corona virüsün önümüzdeki haftalarda Kuzey Amerika’da çok daha kötü bir hal alacağını ve San Francisco dahil birçok şehrin karantina altına alabileceğini tahmin ediyor. Pandeminin Ağustos ayında kontrol altında olup olmayacağını ve konferansın belirtilen tarihte gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğini ise sadece zaman söyleyecek gibi duruyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı