Oyun

Oyunlarda Fps Arttırma Nasıl Yaparım?

Oyunlarda FPS arttırma nasıl yaparım? , Online oyunlarda devamlı olarak oyunlarımıza etki yapan FPS sorunu bulunmaktadır. Bu sorunu sistemsel ve yazılımsal olarak iki kısma ayırmak mümkündür. Sitemsel bir sorun ise FPS’nizi yükseltmek mümkün olmaz. Fakat sistem takviyesi yapabilirsiniz. Yazılımsal sorunlarda, FPS değerlerinizi yükseltebilmeniz mümkündür.

FPS Ne Anlama Gelir

FPS terim anlamı ile saniyedeki kara hızı olarak tanımlanmaktadır. Bir oyunda FPS değerleriniz ne kadar yüksek ise o kadar iyi bir oyun oynarsınız demektir.  FPS değerleri düştüğü zaman oyunda kopma ve donmalar yaşanamaya başlar. Oyunlarda FPS arttırma nasıl yaparım? Diyorsanız faydalı birkaç bilgi paylaşacağız.

FPS değerimizin iyi olması için iyi bir siteye sahip olmak gerekiyor. Örneğin, Intel Celeron gibi bir işlemciye sahip 100 TL ekran kartı ile CS GO, League of Legends gibi oyunları oynayıp yüksek FPS beklemek yanlış olur. Bu tarz oyunlar için 50 veya 60 FPS değeri ideal bir seviyedir. FPS değeriniz bu c,varda ya da biraz daha yüksek ise uğraşmamanızı tavsiye ederiz. Bu değerlerde sıkıntısız devam edebilirsiniz.

Oyun oynadığınızda sistemin yeterli olduğunu düşünüyor ama FPS değerlerini alamıyorsanız, yazılımsal olarak FPS yükseltme yapabilirsiniz.

FPS Yazılımsal Yükseltme

Bahsedeceğimiz FPS yükseltme konusu için sıralayacağımız adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. En çok tercih edilen FPS yükseltme işlemlerini sizler için araştırdık. Bu uygulamalar her bilgisayar ve Windows için değişken sonuçlar çıkarabilir.

  • Windows Aero ayar sistemi: Bu ayar sistemi bilgisayarın arka planında ki tüm görünümleri, farklı modlarda çalıştırdığı için bilgisayarların enerji ömrünü azaltmaktadır. Bu ayarlar ile oyuna dahil olduğunuzda bilgisayar yorulmaya ve kasmaya başlayabiliyor. Bu ayarı değiştirip FPS değerinizi biraz daha yükseltebilirsiniz.
  • Grafik ve ses Ayarları: oyun oynarken farkında olmadan grafik ve ses ayarlarını gereğinden fazla açmış olabilirsiniz. Bu ayarları daha uygun seviyeye indirdiğimizde FPS değerimiz biraz daha artış gösterecektir.
  • Yüksek sıcaklık: Oyun oynarken laptop veya masaüstü bilgisayarlarınızın fanları yeterli derecede soğutma işlemi yapamıyor ise iyi bir soğutma yöntemi ile bilgisayarınızın ana kart ve donanımlarını soğutarak bilgisayarın daha iyi bir performansa çalışmasını sağlamalısınız. Oyunlarda FPS arttırma nasıl yaparım? Diyorsanız bu uygulamaları denemelisiniz.
  • MSConfig ile başlangıç ve arka plan uygulamalarını kapatarak, FPS artışını sağlayabilirsiniz.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı