Oyun

Özel Bir Casusluk Oyunu: Over The Alps

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan ve bağımsız oyunlar arasında yılın en iyilerinden olmaya aday olan Over The Alps hem konusu hem de harika grafikleri ile dikkat çekiyor. Masalsı çizimleri ve harika oyun dinamikleri ile küçük ama keyifli bir oyun oynamak isteyenlerin isteklerini doğru olarak karşılıyor.

Savaş ve Casusluk Bir Arada

Sevimli çizimleri ile dikkat çeken Over The Alps esasında İkinci Dünya Savaşı’nın korkunç atmosferine bizleri götürüyor. Oyunda İngiliz istihbaratından olan ajan Smith’i oynuyorsunuz. Kendisi İsviçre’ye gittiğinde Wolff isimli bir kadın ile karşılaşıyor ve oyun boyunca sürekli karşı karşıya gelecekleri buluşmalardan ilki oluyor bu durum. Hemen ardından kendisini Alp Dağları boyunca devam edecek bir öyküde buluyor.

Orta Avrupa’da irtibat kurulan kişinin kızının kaçırıldığı haberi üzerine kahramanımız hemen olaya müdahale ediliyor ve kızını kurtarmak için uzun bir yolculuğa başlıyor. Ancak burada önemli nokta Almanların neden kızını kaçırdığı. Bu durum da hikayede ilerledikçe geçerlilik kazanmaya başlıyor.

Gizli bir faaliyet olduğu için kimi zaman İsviçre polisinden kimi zaman da Nazilerden kaçarak kaçırılan kıza ulaşmak için özel bir mücadele başlıyor. Oyunun hikayesi temelde basit gibi görünse de en güzel tarafı eşsiz çizimleri oluyor. Aslında oyunun temel dinamiği bu tarz için alışılmış bulmaca çözme konseptine dayanıyor. Hikayede ilerledikçe karşınıza metinler çıkıyor ve tercihinizi bu metinlere göre yaparak hikayede ilerliyorsunuz. Çevre ile etkileşim son derece kısıtlı.

Hikayeye çok uğraş verildiği belli olan Over The Alps konusu ile ilgi çekici oluyor. Hikaye boyunca temel bir dedektiflik öyküsü olarak görebileceğiniz oyun, sonuna gelmek için oyuncuyu ekran başında tutmayı başarıyor. Bu sayede ilginç bulmacaları çözerek, oyunun sonuna doğru merakla ilerliyorsunuz ve karşılaştığınız son sizi tatmin etmeye fazlasıyla yetiyor.

Kısa sürecek ancak hoş bir görsel deneyim ile ilgi çekici bir öykü olmasını istiyorsanız Over The Alps tüm bunları başarıyla yerine getirerek hoş vakit geçirmenizi sağlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı