Oyun

Özel Bir Kaçış Oyunu: Escape Alcatraz

Escape Alcatraz oyunu filmlere de konu olanAlcatraz hapishanesinden uyarlama bir oyundur. Bildiğimiz üzere 1861 – 1963 yılları arasında aşırı güvenlikli ve kaçması mümkün olmayan, sahile 2.4 km uzaklıkta, 9 hektara yayılmış bir hapishanedir. Aşırı güvenlikli, kaçması mümkün olmayan bu hapishaneden üç (3) kişinin; Anglin kardeşler ve Frank Morris’ in  kaçması ile birlikte kapatılmıştır. Şimdilerde müze olarak kullanılmaktadır. Bu kaçış efsanesi birçok filme de ilham kaynağı olduğu gibi neden bir oyuna da ilham vermesin? Escape Alcatraz oyunu Anglin kardeşler ve Frank Morris’ in kaçış öyküsünü konu alan esrarengiz, gizemli ve heyecan verici bir oyundur.  

Escape Alcatraz Oyununun Özellikleri Nelerdir?

Escape Alcatraz oyununda sizlere verilen ipuçlarını kullanarak hapishaneden kaçmaya çalışıyorsunuz. İpuçları ile sonuca varılan bu tür oyunlarda genellikle sade ve basit düşünen kişiler kolaylıkla oyunu çözümleyip sonuca ulaşabilmektedir, sizlerin de öyle yapmasını tavsiye ederim. Oyunun gelişmiş bir çizime ve seslendirmeyle olmadığını belirtmek isterim. Seslendirme yerine kullanılan metinler bulunmakta. Grafikler ise yeni nesil oyunlarında bulunan aşırı gerçekçi çizimlerden biraz uzakta. Çizgi roman tarzında geliştirilmiş olan bu oyun gözünüzü yormadan, sizi ince ince zorlayarak, bölümler atlatabilecek bir oyun. İpuçları zaman zaman sizi zorlayacak, telefonunuzdan değişik hamleler yapmanıza sebep olacak, karışık fakat çözülmesi bir o kadar basit olacak. Çözdüğünüz her ipucunun ardından nasıl da düşünemedim bu diyebileceğiniz bir oyun. Farzedelim oyunda takılı kaldınız ve ipucunu çözemediniz, kullanabileceğiniz hint sistemi mevcut olacak. Hint sisteminde size ipucunu nasıl çözeceğinizi söylediği bazı zamanlarda hint kısmında ne söylemek istediğini de çözmeniz gerekebilir.

Oyun bir kısmına kadar ücretsiz olup, daha sonra size satın almanız için ısrarcı olmayacak, reklam önerileri ve yüklemenizi istediği bazı uygulamalar ile oyuna devam edebileceksiniz. Oyunun bir gizemi olması da cabası. Her çözülmüş ipucu sizi o hapishaneden çıkışa daha çok yaklaştıracak ve heyecanla devamını bekleyeceksiniz.


Eğer kaçış oyunlarından zevk alıyorsanız ya da ipuçlarını çözerek sonuca varmayı sevenlerdenseniz bu oyun tam size göre. Bir de üzerine gerçek bir yer olması ve hikayesi olup sizi de bu hikayenin içine alması oyuna daha çok bağlanmanızı ve sürüklenmenizi sağlayacaktır. Kısa bir oyun ve tekrar oynayamayacağınızdan oyunu özleyebilir, belki farklı telefonlara yükleyip yeniden oynamak isteyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı