Oyun

Path of Exile 2’nin Betası Ertelenebilir

Serinin yeni oyununu bu sene oynamayı planlayan oyuncuları üzebilecek bir haber resmi ağızdan geldi. Yeni oyunun betası koronavirüsü sebebiyle ertelenebilir.

Birçok oyuncu tarafından Diablo 2’nin ruhani devamı olarak nitelendirilen, içerisinde barındırdığı bolca içeriğe rağmen oynaması ücretsiz şekilde piyasaya sunulan ve her yeni ücretsiz güncelleme ile yeni bir hikaye modu, eşyalar, yetenekler ve nice içerik getiren Path of Exile’ın devam oyunu geçtiğimiz sene duyurulmuştu.

Normal şartlar altında 7 yeni modu ile ARPG türündeki sevilen oyunun devam oyunu olacak Path of Exile 2’nin betasının bu yılın sonlarına doğru yayınlanması bekleniyordu fakat görünüşe bakılırsa geliştirici Grinding Gear Games betayı daha ileri bir zamana ertelemek zorunda kalacak. Oyunun kurucu ortaklarından Chris Wilson başlangıçtaki hedeflerinin 2020’nin ilerleyen zamanlarında beta testlerine başlamak olduğunu fakat halihazırdaki içeriklerin topluluk geri dönüşlerine tam anlamıyla hazır olmasını istedikleri ve acele etmenin kimseye yararı olmayacağını söyleyerek beta tarihini yeniden planladıklarını belirtti.

Path of Exile 2’nin Betası Ertelenebilir
Path of Exile 1

Peki Path of Exile 2 neden ertelenebilir?

Geliştirici stüdyo geride bıraktığımız günlerde ilk oyunun bir sonraki ücretsiz genişleme paketi olan Delirium’u duyurmuştu ve aslında Path of Exile 2’nin ertelenmesindeki asıl sebebin Delirium olduğunu söyleyebiliriz. Grinding Gear Games’in Çin’de bulunan çalışma ortaklarının koronavirüsü yüzünden işlerine gitmemesi zincirleme bir etkiyle geliştiricileri etkilemiş bulunuyor. Delirium’un bu durumdan etkilenmemesi için Path of Exile 2’nin çalışanları Delirium’un geliştirilme sürecine aktarılmış. Path of Exile 2’nin çıkış tarihi gözden geçiren geliştiriciler, bu sayede Delirium’un daha çok oyuncuya ulaşmasını bekliyor. Net bir tarih vermeyen Wilson, hazır olduğunda çıkacak diyerek sözlerini bitirdi.

Çin’de 80.000’nin üzerinde insana bulaşan ve ne yazık ki 3.000 kişinin hayatına mal olan koronavirüsünün gün geçtikçe diğer sektörlerde olduğu gibi oyun sektörünü de etkilemeye devam ediyor gibi duruyor. Daha önce Taipei Game Show, Overwatch Lig maçları ve Çin’in League of Legends turnuvasını etkileyen virüs, geçtiğimiz günlerde de PAX East ve GDC’yi büyük oranda etkilemişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı